Perez: Legioniści muszą poczuć, że 90 minut będzie trudne i długie

Ayoze Perez

Zdjęcie: Premier League.com


Leicester w tym sezonie jest w rozczarowującej dyspozycji. W Premier League zajmują dopiero dwunaste miejsce w tabeli, w Lidze Europy też zdarzyły się wpadki przez co są trzeci w grupie.

“Lisy” jednak to nadal groźny rywal, ze zdecydowanie mocniejszą kadrą niż Legia Warszawa. W czwartek Leicester podejmie mistrzów Polski, a o spotkaniu mówił Ayoze Perez – jeden z zawodników angielskiego klubu.

Odkąd podpisałem kontrakt z Leicester, minęło kilka lat, w trakcie których odnosiliśmy sukcesy. Osiągnęliśmy wówczas więcej, niż oczekiwano. Jesteśmy w innej sytuacji. Wiemy, że walczymy, ale – od środka – jestem pewien, że nie jesteśmy daleko od powrotu do tego, gdzie byliśmy parę lat temu. Im szybciej będziemy mieć pozytywne rezultaty i odzyskamy pewność siebie, tym możemy nabrać rozpędu, który doprowadzi nas do lepszych wyników – tłumaczy Hiszpan.

– Skupiamy się na tym, co możemy zmienić, aby uzyskać pożądane rezultaty. Piłka nożna czasami taka jest. Wiemy, jak wygląda sytuacja. Ale pracujemy nad tym, co możemy zmienić i ulepszyć oraz nad tym, co każda osoba może dać zespołowi, aby wrócić do miejsca, w którym byliśmy. Przesłanie od trenera Rodgersa jest bardzo jasne. Nie jesteśmy daleko od osiągania dobrych wyników. Przeciwko Chelsea… to było rozczarowujące. Mentalność jest tym, czego brakuje w kilku sezonach. To nie talent, to mentalność i odporność – dodaje.

Perez zaznaczył również, że przeciwko Legii zespołowi zależeć będzie jedynie na wygranej.

–  Nie myślimy o niczym innym poza tym. Legioniści muszą poczuć, że jutrzejsze 90 minut będzie trudne i długie, i że będziemy stwarzać sytuacje. Takie jest nastawienie do gry. Jesteśmy na to gotowi, i zarazem gotowi na zwycięstwo – podkreślił.

Źródło cytatów: Legia.net


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.