Liga Mistrzów: Barcelona wygrywa w Paryżu (WIDEO)

fcbarcelona.com

FC Barcelona pokonała na wyjeździe PSG 3:2 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Barca prowadziła do przerwy po bramce Raphinhy, później gospodarze wyszli na prowadzenie po świetnym początku drugiej części meczu. Dzięki zmianom podopieczni Xaviego wrócili do meczu, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Christensen.

Wydawało się, że to gospodarze przejmą inicjatywę od początku spotkania. Jednak pierwszą groźną sytuacje mieli podopieczni Xaviego. Dość nieoczekiwanie w sytuacji sam na sam z Gianluigim Donnarummą po podaniu Ter Stegena znalazł się Raphinha. Brazylijczyk przymierzył jednak zbyt lekko i wprost we włoskiego bramkarza. Paryżanie oddali kilka strzałów w kierunku bramki rywali, ale wszystkie słabej jakości. Barcelona odpowiedziała i była o centymetry od wyjścia na prowadzenie. Po centrze z rzutu rożnego, dobrze głową uderzył Robert Lewandowski, a futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Nuno Mendes. “Duma Katalonii” dopięła swego w 37. minucie. Lewandowski poradził sobie w środkowej strefie z dwoma kryjącymi go rywalami, podał do Lamine Yamala, a ten z powrotem wstrzelił piłkę w pole karne do naszego rodaka. Ostatecznie futbolówka trafiła pod nogi Raphinhy, który dopełnił jedynie formalności i trafił z kilkunastu metrów do odsłoniętej bramki. Do przerwy Barcelona zasłużenie prowadziła na Parc des Princes.

Luis Enrique zareagował zmianą w przerwie meczu. Barcola wszedł za Asensio. Już w 48. minucie paryżanie doprowadzili do remisu. Dobrze w polu karnym zachował się Dembélé i huknął pod poprzeczkę bramki Ter Stegena. 150 sekund później było już 2:1 dla gospodarzy. Świetne prostopadłe podanie w pole karne zagrał Fabian Ruiz, a Vitinha strzałem pod pachą bramkarza umieścił piłkę w siatce. Już wydawało się, że gospodarze podwyższą prowadzenie, a to Barca wyrównała! W 62. minucie wprowadzony Pedri zagrywa genialne podanie górą do Raphinhy, a Brazylijczyk nie trafił dobrze w piłkę, mimo to futbolówka wpadła do siatki. Kilka minut później PSG znów mogło być na prowadzeniu. Wydawało się, że Barcola będzie w sytuacji sam na sam, ale w spektakularny sposób powstrzymał go Araujo. Z kolejną zmianą trafił idealnie Xavi. W 77. minucie wprowadzony przed rzutem rożnym Christensen, po jego rozegraniu pakuje głową piłkę do siatki. Barcelona wywiozła z Paryża zwycięstwo 3:2, a PSG może żałować niewykorzystanych okazji i jest w trudnej sytuacji przed rewanżem.