Liga Europy: Zenit wygrywa z Bordeaux i obejmuje prowadzenie w grupie C

Liga Europy

UEFA.com

Gole Dziuby i Kuzjajewa odwróciły losy spotkania. Bordeaux zaprzepaściło prowadzenie.

Stawiany w roli faworyta, rosyjski Zenit źle wszedł w spotkanie. Lepsze pierwsze pół godziny gry mieli za sobą piłkarze z Bordeaux, wyjątkowo prowadzeni dzisiaj przez Erica Bedoueta zamiast Ricardo Gomesa. Żyrondyści przeważali, częściej podchodzili pod bramkę Łuniewa i to oni otworzyli wynik spotkania. Jeszcze przy bezbramkowym wyniku, Karamoh zmarnował doskonałą okazję i uderzył z pięciu metrów słabo w kierunku ziemi. Napastnik Bordeaux zrewanżował się kilka minut później, gdy posłał świetną piłkę w pole karne, gdzie Jimmy Briand poradził sobie w pojedynku główkowym i wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze przejęli inicjatywę po stracie bramki. Zenit sprawiał wrażenie lepiej poukładanej i zdyscyplinowanej drużyny. Uporządkowana gra musiała prędzej czy później przynieść skutek i w czterdziestej minucie Artem Dziuba strzelił gola wyrównującego.

W drugiej połowie, Zenit Petersburg kontynuował wcześniej zdobytą przewagę w środku pola. Żyrondyści prezentowali się coraz gorzej. Efektem tego była podyktowana jedenastka w pięćdziesiątej trzeciej minucie. Otavio spóźnił się z odbiorem i powalił dużo szybszego Kuzjajewa. Artem Dziuba nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzenie było przewidywalne i Costil nie miał większych problemów ze sparowaniem strzału. Dobijający Kuzjajew znacznie przestrzelił.

Do ostatnich minut trwała walka o zdobycie upragnionej bramki przez gospodarzy spotkania. Wreszcie na pięć minut przed końcem, Dziuba posłał bardzo dobre prostopadłe podanie i Kuzjajew nie pozostawił żadnych szans Costilowi, czym ustalił wynik meczu. Zenit wygrał z Bordeaux 2:1 i objął prowadzenie w grupie C z siedmioma punktami. Dla francuskiej drużyny to trzecia porażka w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europy!

Zenit Petersburg – Girondins de Bordeaux 2:1 (1:1)
0:1 – Jimmy Briand (26.)
1:1 – Artem Dziuba (40.)
2:1 – Daler Kuzjajew (85.)

Zenit Petersburg: Łuniew – Mammana, Ivanović, Neto, Nabiullin – Jerokin, Paredes, Kuzjajew – Mak (76. Szatow), Dziuba (86. Zabołotny), Driussi (88. Ozdojew)

Girondins de Bordeaux: Costil – Lewczuk, Kounde, Pablo, Poundje – Kalu, Tchouameni, Otavio, Sankhare – Karamoh (67. Youssouf), Briand (79. De Preville)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy)