Pierwszy punkt Bordeaux! Żyrondyści remisują z Zenitem

Liga Europy

UEFA.com

Czwartkowy mecz Ligi Europy pomiędzy Girondins de Bordeaux a Zenitem Petersburg zakończył się remisem 1:1.

Czarny sen francuskiej piłki klubowej trwa w najlepsze. Po dwóch remisach i porażce w Lidze Mistrzów, dzisiaj francuskie drużyny dołożyły dwie porażki i remis uzyskany przez Żyrondystów z Bordeaux. Zespół z zachodniej części Francji przegrał wszystkie wcześniejsze spotkania, toteż remis, a co najważniejsze, gra na równi z faworyzowanym Zenitem mogła usatysfakcjonować skromną publikę na Malmucie.

Momentami przewaga była po stronie Bordeaux. W ogólnym rozrachunku to gospodarze oddali więcej strzałów oraz mieli większe posiadanie piłki, a losy spotkania do końca nie były znane, gdyż Bordeaux zaciekle atakowało bramkę chronioną przez Łuniewa. Otwarcie wyniku miało miejsce w 35.minucie, kiedy został podyktowany rzut karny na korzyść Bordeaux. Do jedenastki podszedł najlepszy strzelec zespołu w rozgrywkach ligowych, Francois Kamano, który pewnie wykorzystał nadarzającą się okazję. Początek drugiej połowy zwiastował poprawę gry Zenitu. Rosjanie zdobyli przewagę, czego efektem była bramka wyrównująca z 72.minuty. Po zagraniu w pole karne nastąpiło niemałe zamieszanie, które wykorzystał Anton Zabołotny pakując piłkę do siatki.

Pomimo zdobycia pierwszego punktu w obecnych rozgrywkach Ligi Europy, Girondins de Bordeaux w zasadzie pożegnało się z awansem do fazy pucharowej. Bordeaux traci do drugiej Slavii Pragii sześć punktów i żeby przejść dalej, potrzebne będą dwa wysokie zwycięstwa i porażki bezpośrednich rywali przeciwko Zenitowi. Rosyjski zespół zajmuje pierwsze miejsce z ośmioma punktami. W drugim pojedynku grupy C, Slavia zremisowała z FC Kopenhagą 0:0.

Girondins de Bordeaux – Zenit Petersburg 1:1 (1:0)
1:0 – Francois Kamano (rzut karny, 35.)
1:1 – Anton Zabołotny (72.)

Girondins de Bordeaux: Costil – Sabaly, Jovanović, Pablo, Poundje – Lerager, Sankhare, Plasil (84. De Preville) – Kalu, Cornelius (46. Briand), Kamano (67. Karamoh)

Zenit Petersburg: Łuniew – Anjuko (60. Mak) w, Neto, Mevlja, Mammana, Nabiullin – Marchisio, Paredes, Jerokin (65. Kuzjajew) – Zabołotny, Driussi (78. Szatow)