Liga Mistrzów: Podsumowanie 5 kolejki w grupie F i G

Zarówno we wtorek, jak i dzisiaj byliśmy świadkami wielu pięknych bramek. Czy ktoś zapewnił sobie awans do 1/16 w grupie F i G?

2.12.2020, godzina 21:00, 5 kolejka Ligi Mistrzów

GRUPA F:

Borussia Dortmund 1-1 S.S. Lazio

Przed spotkanie dowiedzieliśmy się, że z powodu kontuzji mięśnia nie wystąpi Erling Haaland. Mimo nieobecności najlepszego strzelca BVB starało się narzucić swój styl gry. Dzięki czemu z upływem czasu rosła przewaga nad włoską drużyną. W 44. minucie po pięknym podaniem Hazard obsłużył Guerreiro, który zdobył pierwszą bramkę. Jeżeli piłkarza Favre’a wygrają z Lazio, to zapewnią sobie awans do kolejnej rundy. Druga połowa była bardzo wyrównana. Swoje dogodne sytuacja stworzyli goście wykorzystując jedną z nich, gdy po faulu w 67. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył nie, kto inny, jak Immobile. Borussia zakwalifikowała się do 1/16. Nad drugim Lazio ma jeden punkt przewagi, a nad trzecim Brugge 3 punkty. Warto nadmienić, że całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund: Burki, Akanji, Hummels, Piszczek, Guerreiro – Schulz (62), Delaney, Bellingham – Witsel (86), Morey Bauza, Reyna, Reus – Sancho (76), Hazard – Brandt (76)

S.S. Lazio: Reina, Hoedt, Acerbi, Gabarron, Lucas Leiva – Akpa Akpro (70), Alberto – Escalante (80), Fares – Lazzari (70), Milinkovic-Savic – Caicedo (79), Marusic, Immobile, Correa – Pereira (70)

Club Brugge 3-0 Zenit Petersburg

Zenit do Belgii udał się bez kilku podstawowych zawodników, co delikatnie wpłynęło na ich postawę w pierwszych 45. minutach spotkania. Od samego początku kontrolę w meczu próbowała przejąć drużyna z Brugge, co pozwoliło im na zdobycie bramki w 33. minucie spotkania. de Ketelaere wykorzystał wielki błąd obrońcy, który niefortunnie wybił piłkę pod nogi 19-letniego Belga. Drugą połowę również lepiej zaczęli gospodarze, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji. W 58. minucie bramkę na 2-0 z rzutu karnego zdobył Vanaken. 15. minut później wynik spotkania ustalił Lang zdobywając ładną bramkę po podaniu Dennisa. Dzięki wygranej Club Brugge wciąż ma szanse na wyjście z grupy. W ostatniej kolejce rywalem belgijskiej drużyny będzie Lazio. Drużyna, która wygra awansuje do kolejnej fazy pucharowej.

Club Brugge: Mignolet, Mechele, Kossounou, Mata Pedro Lourenco – Van den Keybus (91) , Ricca, Balanta, Vanaken – Sobol (87), Vormer – Schrijvers (88), Dennis, Lang – Okereke (88), de Ketelaere

Zenit Petersburg: Kerzhakov, Prokhin, Rakitsky – Krugovoy (46), Santos, Sutormin, Barrios, Erokhin – Ozdoev (46), Kuzyayev – Musaev (65), Azmoun, Malcolm, Driussi – Mostovoy (46)

GRUPA G:

Ferencvaros TC 0-3 FC Barcelona

Duma Katalonii na Węgry udała się w mocno okrojonym składzie bez Messiego, Suareza, Coutinho, Pique oraz ter Stegena. Mimo braków kadrowych podopieczni Koemana szybko przejęli inicjatywę i po 14. minutach wynik na telebimie zmienił się na 0-1. Bramkę na hiszpańskiej drużyny zdobył Griezmann (14). Drugą bramkę dla Barcelony zdobył Braithwaite (20), kolejne trafienie dołożył Dembele pewnie wykonując rzut karny (28). W drugiej połowie siadło tempo, a Barcelona prowadziła grę i nie miała zamiaru podwyższać wyniku, mimo kilku dogodnych sytuacji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Katalończyków, którzy już w zeszłej kolejce zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Ferencvaros TC: Dibusz, Frimpong, Blazic, Botka, Dvali, Heister – Lovrencsics (64) , Uzuni – Baturina (71), Somalia – Kharatin (81), Siger – Laidouni (64), Isael, Nguen – Mak (72)

FC Barcelona: Neto, Lenglet – Alena (65), Mingueza, Dest, Alba – Firpo (46), Busquets – De Jong (46), Pjanic, Trincao, Griezmann – Puig (65), Dembele, Braithwaite – De La Fuente (81)

Juventus F.C. 3-0 Dynamo Kijów

Bardzo dobre widowisko oglądamy w Turynie, gdzie piłkarze Pirlo mierzą się z Dynamo Kijów, które mimo licznych braków kadrowych prezentuje się z dobrej strony. Drużyna, w której występuje Tomasz Kędziora stworzyła kilka ciekawych sytuacji, lecz nie potrafili pokonać Wojtka Szczęsnego stojącego w bramce Juventusu. W 21. minucie piękne dośrodkowanie Alexa Sandro na bramkę zamienił Chiesa pokonując strzałem głową bezradnego Bushchana. Druga połowa została zdominowana przez Juventus. Widać było delikatne zmęczenie u gości, którzy nie mogli powstrzymać CR7 oraz Moraty. Ta dwójka wpisała się na listę strzelców odpowiednio w 57. i 66. minucie. Wygrana zapewniła awans włoskiej drużynie do kolejnej fazy pucharowej. Natomiast Alvaro Morata z dorobkiem 6 bramek plasuje się na pierwszej pozycji w klasyfikacji strzelców.

Juventus F.C: Szczęsny, Bonucci – Danilo (62), Alex Sandro, De Ligt, Bentancur – Arthur (76), McKennie, Chiesa – Kulusevski (76), Demiral – Dragusin (69), Ramsey – Bernardeschi (62), Morata, Ronaldo

Dynamo Kijów: Bushchan, Zabarnyi, Popov, Mykolenko – Karavaev (84), Kędziora, Shepelev – Garmash (72), Sydorchuk, Shaparenko, Rodrigues – De Pena (72), Verbic – Supriaga (72), Tsygankov – Lednev (91)