Legenda angielskiego futbolu cierpi na demencję

mirror.co.uk

Jak donosi „The Telegraph”, sir Bobby Charlton zmaga się z demencją. W 1966 roku  zdobył z reprezentacją Anglii mistrzostwo świata, a on został w tym samym roku uhonorowany Złotą Piłką przez „France Football”.

Informacja o chorobie pochodzi od żony legendy angielskiego futbolu, gdyż w ten sposób pragnie zwrócić uwagę, że szyba diagnoza pomoże innym. Wiadomość pojawia się po śmierci byłego kolegi z drużyny Charltona, Nobby’ego Stilesa, który zmarł dwa dni temu, zaś w 2016 roku zdiagnozowano u niego demencję.

W wieku 20 lat, Charlton przeżył katastrofę lotniczą w Monachium w 1958 roku, w której zginęły 23 osoby, w tym ośmiu piłkarzy Manchesteru United, natomiast 10 lat później poprowadził klub do pierwszego Pucharu Europy, zdobywając dwa gole w finale z Benfiką Lizbona.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Klub „Czerwonych Diabłów” oświadczył, że wszyscy są zasmuceni wiadomością, że demencja dotknęła Bobby’ego Charltona i oferują pomóc jemu samemu jak i rodzinie. Na Old Trafford południowe trybuny noszą jego nazwisko.

W 1994 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki. W kadrze „Trzech Lwów” wystąpił w 106 spotkaniach i strzelił 49 goli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.