Premier League: Arsenal zwycięski na Old Trafford

Arsenal

Hit na Old Trafford nie okazał się porywającym widowiskiem – Arsenal skromnie pokonał Manchester United w Teatrze Marzeń 1:0. Jest to pierwsze wyjazdowe ligowe zwycięstwo The Gunners z zespołem z BIG 6 od 18 stycznia 2015 roku.

W pierwszej połowie optyczną przewagę miał Arsenal, lecz nie oglądaliśmy goli z obu stron. W 14 minucie, mocną wrzutkę wykonał Hector Bellerin, ale minimalnie spóźnił się Pierre-Emerick Aubameyang. Potem przyszła odpowiedź “Czerwonych Diabłów” – kapitalne podanie z głębi pola dotarło do Masona Greenwooda. Anglik nie zastanawiając się długo uderzył z ostrego kąta, ale Bernd Leno odbił tę próbę. W 39 minucie, piękna kombinacja piłkarzy The Gunners została zwieńczona strzałem w poprzeczkę autorstwa Williana. Końcówka przyniosła centrę Bellerina na głowę Saki, ale Anglik nie pocelował w bramkę.

W 48 minucie, Harry Maguire uderzył głową tuż obok słupka. Następnie w dobrej sytuacji znalazł się Aubameyang, ale jego strzał minimalnie minął bramkę Davida de Gei. W 58 minucie, Thomas Partey uderzył z dystansu – jednak wprost w hiszpańskiego golkipera gospodarzy. W kolejnym kwadransie Mike Dean podyktował rzut karny dla Arsenalu za faul Paula Pogby. Jedenastkę z dużym spokojem wykorzystał Aubameyang. W 76 minucie, Harry Maguire huknął kompletnie niecelnie. Końcówka należała do Manchesteru United. W 85 minucie, strzał Donny’ego van de Beeka odbił się od głowy Bernda Leno i ostemplował słupek. Potem jeszcze lekki strzał w środek bramki posłał Nemanja Matić.

01.11.2020r, 7. kolejka Premier League, Old Trafford (Manchester)

Manchester United 0:1 Arsenal

Aubameyang (K) 69′.

Manchester United: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay, Fred, Pogba, Fernandes, Greenwood, Rashford.

Arsenal: Leno, Holding, Gabriel, Tierney, Bellerin, Partey, Elneny, Saka, Willian, Lacazette, Aubameyang.

Żółte kartki: Fred, Holding, Magalhaes, Greenwood, Aubameyang, Maguire.

Sędzia: Mike Dean