Lechia wraca na fotel lidera! Ruch pokonany w Gdańsku

flickr.com

Piłkarze Ruchu Chorzów po raz trzeci w tym roku pojechali z wizytą do Gdańska, i po raz trzeci znad morza wracają z pustymi rękami. Piłkarze Lechii zrehabilitowali się za porażkę w Niepołomicach i pewnie pokonali chorzowian 2-1.

Na poprzednie dwa spotkania w Gdańsku Ruch przyjeżdżał nastawiony defensywnie i nie przynosiło to zamierzonych efektów. Tym razem drużyna trenera Fornalika rozpoczęła mecz ze sporym animuszem, atakując dużą ilością zawodników. Niestety, w dzisiejsze spotkanie fatalnie weszli obrońcy Niebieskich. Grodzicki i spółka mieli spory problem z utrzymaniem linii spalonego i łatwo dawali się ogrywać, co poskutkowało dwoma szybkimi trafieniami gospodarzy. Peszko w piątej minucie i Flavio w trzynastej zapewnili Lechii dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze nie zwalniali tempa i stwarzali sobie kolejne szanse na gola. Na boisku wyróżniali się Peszko z Wawrzyniakiem, którzy dominowali na lewej flance Biało-Zielonych.

Tymczasem ofensywa Ruchu wciąż wyglądała nieporadnie, mając spore trudności aby przedostać się w pobliże bramki Milinkovicia-Savicia. Przełamanie przyszło w 34 minucie – Gamakow w polu karnym sfaulował Konczkowskiego, a “jedenastkę” na gola zamienił Grodzicki. Do przerwy Lechia zasłużenie prowadziła 2-1.

Drugą część spotkania Ruch zaczął dużo lepiej. Blisko zdobycia bramki Niebiescy byli już w 53 minucie, ale potężny strzał Lipskiego z rzutu wolnego wylądował na słupku. Ataki napędzał Kamil Mazek, który popisał się kilkoma świetnymi rajdami na skrzydłach.

Mimo, że Ruch miał więcej z gry, to wciąż gospodarze grali bardziej przekonująco. Lechia kilkakrotnie była bliska strzelenia kolejnych bramek. Wyraźnie dało się zauważyć, że Piotr Nowak ma na ten mecz konkretny plan. U Chorzowian tego zabrakło. Podopieczni Fornalika grali chaotycznie, momentami wyglądali na zagubionych. Podobnie było w przypadku zmian przeprowadzanych przez obu szkoleniowców. Haraslin i Chrapek wprowadzili ożywienie i pewność w grę Lechii, czego nie można powiedzieć o Bartoszu Nowaku czy Maćku Urbańczyku. Do końca spotkania bramki już nie padły i Lechia dzięki trzem punktom ponownie wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy.