To był prawdziwy hit 6. kolejki Premier League. Arsenal Londyn w pięknym stylu rozbił Chelsea Londyn 3:0 w derbach stolicy, dzięki czemu wskakują do pierwszej trójki ligi.

Oba kluby podchodziły do tego spotkania po potyczkach w środku tygodnia w Capital One Cup. Arsenal bez problemów pokonał Nottingham 4-0, zaś Chelsea po dogrywce wyszarpała awans z rąk Leicester City.

“Kanonierzy” szybko zabrali się za strzelanie goli, bo już w 11. minucie Chelsea musiała odrabiać straty. Najpierw Gary Cahill jako ostatni obrońca stracił piłkę na własnej połowie a jego błąd na bramkę w starciu sam na sam z Cechem zamienił Alexis Sanchez.

3 minuty później defensywa “The Blues” została rozklepana. Hector Bellerin otrzymał podanie w polu karnym po czym wysunął piłkę Walcottowi, a ten z zimną krwią trafił do pustej bramki.

Podopieczni Antonio Conte również mogli zdobyć gola, lecz zabrakło skuteczności Willianowi (21′) oraz Hazardowi, którego strzał został zablokowany przez defensorów “The Gunners”.

Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy Mesut Özil przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką pod pole karne Chelsea, zagrał do Sancheza, ten mu odegrał górą a Niemiec uderzeniem z woleja pokonał bezradnego Courtoisa i do przerwy Arsenal wygrywał 3-0 z rywalem zza miedzy.

W drugiej części spotkania nie działo się już kompletnie nic. Owszem, Chelsea próbowała szarpać, swoją okazję miał np. Michy Batshuayi, ale ostatecznie nie udało się zmniejszyć rozmiaru porażki i z Emirates Stadium Chelsea wraca na tarczy.

Wobec dzisiejszego zwycięstwa Arsenal plasuje się na 3. pozycji z dorobkiem 13. oczek, zaś druga porażka z rzędu Chelsea w lidze sprawia, że Conte i spółka znajdują się na 8. pozycji w ligowej tabeli mając na koncie 10 punktów.

Arsenal Londyn 3:0 Chelsea Londyn, 24.09.2016 r., Emirates Stadium, Londyn.

1-0, A. Sanchez (11′)

2-0, Walcott (14′)

3-0, Özil (40′)