David Raya uspokaja debatę o pierwszym bramkarzu Hiszpanii: chwali Unai Simóna przed mundialem
David Raya umniejszył znaczenie dyskusji o tym, kto będzie podstawowym bramkarzem Hiszpanii na MŚ, chwaląc kolegę Unai Simóna i zapewniając, że La Roja jest w dobrych rękach. Hiszpania rozpoczyna turniej w poniedziałek meczem z Cabo Verde w Grupie H w Atlancie.
Raya broni pozycji Unai Simóna
Raya podkreślił, że kryteria wyboru bramkarza są drugorzędne wobec dobra drużyny i wyraził uznanie dla Simóna, który jest podstawowym zawodnikiem za kadencji selekcjonera Luisa de la Fuente. Simón podniósł poziom pozycji bramkarza, a z nim Hiszpania zdobyła Ligę Narodów i mistrzostwo Europy.
Rozmowy o ewentualnej zmianie stopniowo nasiliły się po świetnych sezonach pozostałych kandydatów – Raya pomógł Arsenalowi wygrać Premier League i dotrzeć do finału Ligi Mistrzów, natomiast Joan García poprowadził FC Barcelona do tytułu w Hiszpanii i został uznany za najlepszego bramkarza LaLiga.
Decyzja trenera i sytuacja kadrowa
De la Fuente nie wskazał wcześniej jasno podstawowego bramkarza, co podsyciło debatę. Trener wykorzystał wszystkich trzech bramkarzy w sparingach przed mundialem, a Simón wystąpił w ostatnim meczu kontrolnym.
W sobotę Hiszpania przeprowadziła ostatni trening w ośrodku w Tennessee przed wyjazdem do Atlanty. Drużyna będzie mieć do dyspozycji pełen skład po tym, jak Víctor Muñoz, Lamine Yamal i Nico Williams wrócili w tym tygodniu do treningów po kontuzjach. Kolejne mecze Hiszpanii w grupie to starcie z Arabią Saudyjską 21 czerwca w Atlancie i z Urugwajem 26 czerwca w Guadalajarze (Meksyk).
Bilans ostatnich lat i transmisje
Hiszpania odpadła w 1/8 finału MŚ 2022 po porażce z Marokiem, ale w 2024 roku sięgnęła po mistrzostwo Europy w Niemczech. La Roja triumfowała także w Lidze Narodów w 2023 roku i była wicemistrzem tego turnieju w 2025 roku.
-

AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-


AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-


AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57
-


AktualnościArgentyna - Wyspy Zielonego Przylądka statystyki drużyn i zawodników po meczu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:48
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe składy na spotkanieKolumbia - Ghana (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:34
-

AktualnościOficjalnie: wyjściowe jedenastki na spotkanie Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 3 lipca 2026, 23:08




































