La Liga: Barcelona bez Messiego gromi rywali

flickr.com

W spotkaniu 6. kolejki hiszpańskiej Primera Division zdecydowane zwycięstwo odniosła FC Barcelony. Podopieczni Luisa Enrique wygrali na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 5:0. Kontuzjowanego Messiego godnie zastąpił Arda Turan, który zdobył bramkę i zanotował asystę.

Skazywani na pożarcie gospodarze stawiali opór rozpędzonej Barcelonie do 29. minuty. Arda Turan wypuścił Luisa Suareza, który minął bramkarza Sportingu jeszcze przed polem karnym i umieścił piłkę w pustej bramce. Sto osiemdziesiąt sekund później było już 2:0 dla gości. Tym razem w roli głównej wystąpili Sergi Roberto oraz Rafinha. Ten pierwszy asystował, zaś drugi podwyższył wynik spotkania. W drugiej połowie zawodnicy z Gijon utrudnili sobie zadanie, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Lora. Barcelona przycisnęła grających w osłabieniu gospodarzy i w końcówce wpakowała jeszcze trzy bramki. Najpierw Neymar dobił strzał Paco Alcacera. Po kolejnych czterech minutach Sergi Roberto znów celnie dogrywał do partnerów. Tym razem obsłużył Ardę Turana i było 4:0 dla Blaugrany. Ostatnie słowo należało do Neymara, który w 88. minucie ustalił wynik meczu.

Po tym spotkaniu FC Barcelona wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli, Sporting Gijon jest 12-ty.

Sporting Gijon – FC Barcelona 0:5 (0:2)

0:1 – Suarez 29′

0:2 – Rafinha 32′

0:3 – Neymar 81′

0:4 – Arda Turan 85′

0:5 – Neymar 88′

żółte kartki: Lora, Amorabieta (Sporting)

czerwona kartka: Lora (za dwie żółte – Sporting) 74′