Lechia uczciła stulecie Gedanii

pilkarskiswiat.com

Korzystając z przerwy na reprezentację Lechia Gdańsk rozegrała towarzyskie spotkanie z Gedanią Gdańsk, które odbyło się z okazji stulecia trzecioligowca. W nieformalnym debiucie Marcina Kaczmarka ostatnia drużyna PKO Ekstraklasy wygrała 6:0.

Pomimo gry z niżej notowanym rywalem Lechia na pierwszą połowę wyszła w praktycznie galowym składzie. Oczywiście biorąc pod uwagę powołania kilku piłkarzy do reprezentacji narodowych. Zaowocowało to jednak “zaledwie” dwoma trafieniami do przerwy. W 15. minucie wrzutkę Bartosza Brzęka celną główką wykończył Flávio Paixão. Sześć minut przed przerwą dogranie Jarosława Kubickiego wykończył Conrado. Gedania miała szansę na strzelenie kontaktowego gola, jednak Adama Dudę ostatecznie powstrzymał Mario Maloča.

Po przerwie na boisku pojawiło się m.in. kilku piłkarzy z drużyny występującej na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Jeden z nich już w 49. minucie pokonał golkipera Gedanii. Z asysty Bassekou Diabaté skorzystał Filipa Tondera. Kolejne minuty to był absolutny popis Krystiana Okoniewskiego. 17-letni pomocnik w przeciągu dziesięciu minut zdołał ustrzelić klasycznego hat-tricka. Co warte wyróżnienia, na ostatni kwadrans w bramce Gedanii pojawił się zaledwie 14-letni Jakub Zieliński.

Lechia Gdańsk – Gedania Gdańsk 6:0 (2:0)

Flávio Paixão 15, Conrado 39, Filip Tonder 48, Krystian Okoniewski 55, 63, 65

Lechia: Dušan Kuciak (Michał Buchalik 33′) – Rafał Pietrzak (Adrian Suchcicki 46′), Mario Maloča (Oskar Klessa 75′), Henrik Castegren (Wiktor Rachwał 75′), Bartosz Brzęk, Joeri de Kamps (Robert Wójcik 46′), Jarosław Kubicki (Filip Tonder 46′), Maciej Gajos (Christian Clemens 46′), Conrado (Dominik Piła 46′), İlkay Durmuş (Krystian Okoniewski 46′), Flávio Paixão (Bassekou Diabaté 46′).

Źródło: własne / Lechia Gdańsk / sport.trojmiasto.pl