Wisła Płock gromi podczas przerwy na kadrę

Miedź Legnica

Wisła Płock jest jedną z kilku drużyn, które podczas przerwy na spotkania reprezentacji narodowych skusiły się na rozegranie meczu sparingowego. Zespół prowadzony przez Pavola Stano w Płocku wygrał aż 5:0 z pierwszoligowym ŁKS-em Łódź.

Mecz został rozegrany w nietypowym formacie: 3×30 minut, a jego sędzią był Tomasz Marciniak. “Nafciarze” kapitalnie weszli w to spotkanie obejmując prowadzenie już w 3. minucie. Po błędzie Dawida Arndta Miroslav Gono zaliczył asystę przy trafieniu Filipa Lesniaka. Do końca pierwszej tercji oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji, lecz tym razem zakończyło się bez kolejnych trafień.

O losach spotkania na dobrą sprawę rozstrzygnęła druga tercja, podczas której Wisła strzeliła aż trzy gole. Wszystkie z nich strzelił Mateusza Lewandowski, który w przeciągu kilkunastu minut wykorzystywał dokładne dogrania Gono (druga asysta), Michała Mokrzyckiego i Rafała Wolskiego. Pięć minut po wznowieniu gry po krótkiej przerwie ładnym, technicznym uderzeniem pierwszoligowca dobił Mateusz Szwoch.

Wisła Płock – ŁKS Łódź 5:0 (1:0, 4:0)

Filip Lesniak 3, Mateusz Lewandowski 37, 57, 59, Mateusz Szwoch 65

Wisła: Bartłomiej Gradecki (Krzysztof Kamiński 50′) – Steve Kapuadi (Martin Šulek 31′, Aleksander Pawlak 46′) Adam Chrzanowski, Damian Rasak (Dominik Furman 61′), Rafał Wolski, Mateusz Lewandowski (Davo 61′), Michał Mokrzycki (Milan Kvocera 78′), Miroslav Gono (Mateusz Szwoch 61′), Filip Lesniak (Steve Kapuadi 61′), Jakub Rzeźniczak (Piotr Tomasik 61′), Milan Kvocera (Łukasz Sekulski 61′).

ŁKS: Dawid Arndt (Marek Kozioł 31′, Michał Kołba 61′) – Kamil Dankowski (Marcel Wszołek 61′), Maciej Dąbrowski (Igor Lambrecht 61′), Nacho Monsalve (Oskar Koprowski 46′), Adam Marciniak (Jowin Radziński 61′), Mieszko Lorenc (Władysław Ochronczuk 46′), Jan Kuźma (Damian Nowacki 46′), Dawid Kort (Maciej Radaszkiewicz 61′), Pirulo (Bartosz Biel 31′), Michał Trąbka (Grzegorz Glapka 46′), Piotr Janczukowicz (Stipe Jurić 31′, Nelson Balongo 61′).

Źródło: własne / Wisła Plock / 90minut.pl