Lech – Jagiellonia: remis w Poznaniu

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Po dwóch porażkach z rzędu, Lech Poznań na swoim boisku podejmował Jagiellonię Białystok. Spotkanie miało bardzo duży ciężar gatunkowy dla zawodników Dariusza Żurawia. Trzecia porażka z rzędu byłaby z pewnością pogłębieniem kryzysu. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

Zawodnicy trenera Żurawia w piątkowy mecz weszli z mocnym postanowieniem poprawy, które miał zagwarantować kompletnie przemeblowany skład. W wyjściowej jedenastce znalazło się miejsce dla Pawła Tomczyka i Jakuba Kamińskiego. Już na przedmeczowej konferencji opiekun Lecha dał do zrozumienia, że może zaskoczyć personaliami. Niestety dla fanów Kolejorza tej zawziętości starczyło poznaniakom na 20 minut spotkania. Wtedy to nieudaną pułapkę ofsajdową Lecha wykorzystał Patryk Klimala. Napastnik Jagiellonii wykorzystał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał van der Harta.

Piłkarze Lecha blisko zdobycia swojego gola byli w 27. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Tymoteusza Puchacza, strzał głową oddał Lubomir Satka. Uderzenie środkowego defensora Kolejorza było minimalnie niecelne.

W 32. minucie meczu na linii pola karnego faulowany był Kamil Jóźwiak. Nie wiedząc dlaczego arbiter spotkania nie podyktował rzutu karnego dla Lecha. Dopiero po kilku minutach i wykonanym już rzucie wolnym, sędzia Musiał dostał podpowiedź od swoich asystentów z wozu VAR, że ręką zagrał Kostal i zdecydował się wskazać na wapno. Karnego na gola pewnym uderzeniem zamienił Paweł Tomczyk.

W druga połowę lepiej weszli zawodnicy Lecha Poznań. Już po trzech minutach ciekawą akcję Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego, strzałem z półobrotu próbował wykończyć debiutujący w oficjalnym meczu Jakub Kamiński. Młody skrzydłowy Kolejorza nieznacznie się jednak pomylił.

W porównaniu z pierwszą częścią meczu, ta druga była zdecydowanie słabsza. Przez większość czasu z boiska wiało nudą. Najciekawszym momentem drugich 45 minut był bardzo ostry wślizg Kamila Jóźwiaka w nogi Guilherme. Oba zespoły nie oddały ani jednego celnego strzału i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.