Bundesliga: Schalke pokonuje Mainz i zostaje wiceliderem

Piłkarze Schalke pokonali Mainz i zostali wiceliderem Bundesligi

Schalke

Bundesliga English (Twitter)

Piłkarze FC Schalke 04 pokonali 1.FSV Mainz 05 i zostali wiceliderem Bundesligi. Bramki dla gospodarzy zdobyli Suat Serdar i Amine Harit, a dla gości trafił Karim Onisiwo.

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodarze, którzy po 4. kolejkach zajmowali szóste miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Podopieczni Sandro Schwarza sezon zaczęli fatalnie, bo przegrali trzy mecze, jednak w ostatniej kolejce pierwszy raz udało im się wygrać, pokonali Herthę 2:1, przed tym spotkaniem zajmowali szesnastę miejsce w tabeli.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali gospodarze. Sprzed pola karnego strzelał Omar Mascarell, ale uderzył bardzo niecelnie. W odpowiedzi sprzed pola karnego kopnął Pierre Kunde i strzelił tuż obok bramki Alexandra Nübela. W 27. minucie kolejną szansę na bramkę mieli gospodarze. Sprzed szesnastki swoich sił spróbował Daniel Caligiuri, jednak kopnął za słabo i Robin Zentner nie miał problemów ze złapaniem piłki. Niecałe dzisięć minut później gospodarzom udało się już wyjść na prowadzenie. Amine Harit podał do do Suata Serdara, ten przyjął piłkę i mocnym strzałem umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Do przerwy Schalke wygrywało z Mainz 1:0.

Na początku drugiej połowy goście mogli doprowadzić do remisu, lecz Danny Latza główkował tuż obok bramki. Blisko podwyższenia prowadzenia był Guido Burgstaller, jednak napastnik Schalke minimalnie przestrzelił. Kwadrasn przed końcem goście doprowadzili do remisu. Jean Paul Boëtius podał do Karima Onisiwo, ten obrócił się z piłką i pięknym uderzeniem z dystansu doprowadził do remisu. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem to w 89. minucie Schalke wyszło na prowadzenie. Jonjoe Kenny podał do Amine Harita, pomocnik Schalke minął obrońcę i strzałem z prostego podbicia trafił tuż przy słupku,

Ostatecznie Schalke pokonało Mainz 2:1 i jest to zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy przez większośc meczu mieli przewagę i gdyby wykorzystali wszystkie swoje okazje to mogliby wygrać wyżej.