La Liga: Wymęczone zwycięstwo Realu!

realmadrid.com

Real Madryt pokonał Hueskę 1:0 po emocjonującym meczu rozegranym na El Alcoraz. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Gareth Bale, który popisał się efektownym strzałem wewnętrzną częścią stopy. Trudno jednak mówić o dominacji Królewskich, którzy do ostatniej sekundy drżeli o wynik odpierając śmiałe ataki beniaminka.

Podopieczni Solariego dobrze weszli w to spotkanie, bo już w 8. minucie cieszyli się z prowadzenia. Słabą postawę defensywy Hueski wykorzystał Odriozola, który dośrodkował piłkę do Garetha Bale’a,
a Walijczyk wykończył akcję sprytnym uderzeniem z powietrza. Od tego momentu jednak spotkanie stało się dosyć wyrównane. W 17. minucie uderzenie Avilii z linii pola karnego obronił Courtois. Real odpowiedział na te ataki strzałem Bale’a, ale Jovanović stanął na wysokości zadania i obronił próbę byłego skrzydłowego Tottenhamu. Do przerwy obie ekipy stwarzały okazje, ale rezultat pozostał niezmieniony.

W drugiej części meczu inicjatywę przejęła drużyna Francisco Rodrigueza. Ich ataki były zdecydowane, przemyślane, ale na przeszkodzie stał fenomenalnie dysponowany Thibaut Courtois. Najaktywniejszym zawodnikiem Realu był Bale, który wykazał najwięcej inicjatywy po zmianie stron i kilka razy zagroził bramce Hueski. Niewiele zmieniły wejścia Valverde, Isco i Asensio, ponieważ gospodarze wciąż napierali na bramkę przyjezdnych. W samej końcówce meczu Huesca mogła wyrównać, ale po raz kolejny znakomicie spisywał się bramkarz gości.

Ostatecznie wynik na El Alcoraz został ustalony w pierwszym kwadransie spotkania. Real wywozi cenne trzy punkty i awansuje na czwartą pozycję w tabeli. Nie zmienia to faktu, że Solari ma twardy orzech do zgryzienia, gdyż gra jego zespołu na wyjazdach wciąż pozostawia wiele do życzenia. Huesca pozostaje na ostatnim miejscu w La Liga i do bezpiecznej strefy traci już siedem punktów.

SD Huesca – Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 Bale 8′ (asysta: Odriozola)

SD Huesca: Jovanović; Miramón, Insua, Pulido, Etxeita, Ferreiro (76′ Gürler); Moi Gómez, Aguilera (19′ Melero), Rivera; Chimy Ávila (84′ Longo), Cucho.
Real Madryt: Courtois; Odriozola, Varane, Ramos, Carvajal; Modrić (66′ Isco), Llorente, Ceballos (58′ Valverde); Lucas Vázquez, Benzema, Bale (76′ Asensio).