La Liga: Deportivo Alaves i Real Betis z kompletami punktów

W ostatnich spotkaniach 15. kolejki La Ligi Deportivo Alaves walczyło o ligowe punkty z Eibarem, zaś Betis podejmował u siebie Cadiz.

Deportivo Alaves – Eibar 2:1

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Pedro Leona. W kolejnych minutach Eibar mógł prowadzić nawet 3:0, ale piłkarze Mendilibara marnowali stuprocentowe okazje. Tuż przed przerwą gospodarze odpowiedzili trafieniem Edgar Mendez, a w doliczonym czasie prowadzenie wywalczył Deyverson. Po zmianie stron gra nie była już taka jak wcześniej, sporo chaosu i niedokładności panowało w szeregach obu ekip. Do ostatniego gwizdka swoje szanse mieli Joselu oraz Luis Rioja, ale oni także nie zdołali umieścić piłki w siatce.

Betis – Cadiz 1:0

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu obu drużyn. Poszczególne zrywy kilku zawodników nie przyniosły nagrody w postaci bramki. Dużo ciekawiej za to działo się w drugiej części. Gospodarze zorientowali się, że czas ucieka i najmniejszym nakładem siły zdołali wyjść na prowadzenie dzięki trafieniu Guido Rodrigueza. Ekipa z Kadysku po utracie gola miała jeszcze trzy kapitalne okazje, ale posterunku był Joel Robles.