“Nie można niczego przewidzieć” – Oblak o grze Messiego

Jan Oblak

Jan Oblak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jan Oblak i Lionel Messi od lat rywalizują między sobą. Czy to w La Liga, czy przy okazji meczów Atletico Madryt z Barceloną w Lidze Mistrzów. Między zawodnikami jest jednak olbrzymi szacunek, co widać w ostatnich wypowiedziach bramkarza.

Messi pobija kolejne rekordy w Barcelonie, a Oblak jest od kilku lat ostoją na bramce Atletico. Słoweniec przyznał jednak, że gdy dochodzi do bezpośrednich konfrontacji z Argentyńczykiem, to rzadko może coś zrobić.

– Nigdy nie można przewidzieć, gdzie będzie strzelał i nigdy nie można przewidzieć, kiedy będzie strzelał. Jeśli chodzi o Messiego, to nigdy nie można niczego przewidzieć. Zdobył wiele goli przeciwko mnie. Zbyt wiele! Ale on jest wspaniałym zawodnikiem, niesamowitym, najlepszym. Wiele razy zdobywa bramkę i masz wrażenie, że nie możesz zrozumieć, jak on tak łatwo strzelił. Nie jesteś nawet blisko tego. Czasami mam wrażenie, że właśnie podał piłkę do bramki, że to nawet nie jest strzał. Nawet jeśli jesteś gotowy na 100 procent, jeśli on chce strzelić przeciwko Tobie – zrobi to. Jeśli jest w swoim dniu i jest w dobrej formie, ma wystarczająco dużo. Przez większość czasu musisz zaakceptować, że to będzie zależało od niego – stwierdził Oblak w ostatnim wywiadzie dla Marca.

Messi wyjątkowo w ostatniej konfrontacji Atletico z Barceloną nie znalazł drogi do bramki Oblaka. 21 listopada zespół z Madrytu triumfował 1:0 po golu Yannicka Carrasco.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *