„Nie można niczego przewidzieć” – Oblak o grze Messiego

Jan Oblak

Jan Oblak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jan Oblak i Lionel Messi od lat rywalizują między sobą. Czy to w La Liga, czy przy okazji meczów Atletico Madryt z Barceloną w Lidze Mistrzów. Między zawodnikami jest jednak olbrzymi szacunek, co widać w ostatnich wypowiedziach bramkarza.

Messi pobija kolejne rekordy w Barcelonie, a Oblak jest od kilku lat ostoją na bramce Atletico. Słoweniec przyznał jednak, że gdy dochodzi do bezpośrednich konfrontacji z Argentyńczykiem, to rzadko może coś zrobić.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Nigdy nie można przewidzieć, gdzie będzie strzelał i nigdy nie można przewidzieć, kiedy będzie strzelał. Jeśli chodzi o Messiego, to nigdy nie można niczego przewidzieć. Zdobył wiele goli przeciwko mnie. Zbyt wiele! Ale on jest wspaniałym zawodnikiem, niesamowitym, najlepszym. Wiele razy zdobywa bramkę i masz wrażenie, że nie możesz zrozumieć, jak on tak łatwo strzelił. Nie jesteś nawet blisko tego. Czasami mam wrażenie, że właśnie podał piłkę do bramki, że to nawet nie jest strzał. Nawet jeśli jesteś gotowy na 100 procent, jeśli on chce strzelić przeciwko Tobie – zrobi to. Jeśli jest w swoim dniu i jest w dobrej formie, ma wystarczająco dużo. Przez większość czasu musisz zaakceptować, że to będzie zależało od niego – stwierdził Oblak w ostatnim wywiadzie dla Marca.

Messi wyjątkowo w ostatniej konfrontacji Atletico z Barceloną nie znalazł drogi do bramki Oblaka. 21 listopada zespół z Madrytu triumfował 1:0 po golu Yannicka Carrasco.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.