Serie A: Roma kończy rok zwycięstwem + pozostałe dzisiejsze wyniki

Il Romanista

Rzymianie podnieśli się po dotkliwej porażce z Atalantą z minionego weekendu. Choć do końca ważyły się losy spotkania z Cagliari, zdobyli komplet punktów.

Giallorossi weszli mocno w to spotkanie. Od razu chcieli pokazać swoją dominację i jak najszybciej otworzyć wynik meczu. Udało się to w 11′ minucie za sprawą Jordana Veretout. Francuz zgarnął piłkę, która spadła mu na nogę przez chaos w polu karnym i szybko uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się dla niego na tyle szczęśliwie, że przeszła ponad interweniującym bramkarzem i wpadła do siatki. Roma jednak nie zadowoliła się jednobramkowym prowadzeniem. Podopieczni Fonseci chcieli zdobywać kolejne gole. Blisko celu byli m.in. Kumbulla czy Cristante po mocnych strzałach głową z niedużej odległości. W obu sytuacjach jednak znakomicie spisał się Alessio Cragno.

Goleada zaczęła się zaś dopiero w drugiej połowie. Roma nieco osłabła i do głosu doszło Cagliari. Efektem tego był gol wyrównujący na około 30 minut przed końcem gry. Nieudane wybicie piłki przez Cristante dało szansę Olivie, który to zagrał do Joao Pedro, a ten nie pomylił się i trafił po ziemi tuż przy słupku. Przez pewien czas zanosiło się na rimontę, ale ostatecznie to Roma wyszła na prowadzenie. Gol padł po rajdzie Ricka Karsdorpa, od którego wziął się zresztą także pierwszy gol. Popędził prawą stroną i zagrał po ziemi do Dzeko. Piłka ominęła wszystkich obrońców gości a Bośniakowi pozostało tylko wpakować piłkę do siatki co zresztą uczynił.

Cagliari walczy fino alla fine

Kilka minut później było już 3:1. Rzut rożny wykonywał Lorenzo Pellegrini, piłka spadła na głowę Smallinga, a Anglik zgrał ją do Manciniego. Włoch z najbliższej odległości zdobył głową trzeciego gola dla swojej drużyny. Wydawało się już, że jest po wszystkim. Roma miała zresztą jeszcze szansę na czwartego gola, ale z bliska okrutnie pomylił się Mayoral nie trafiając właściwie do pustej. Zemściło się to na Giallorossich poprzez karnego sprokurowanego przez Villara. Do piłki podszedł Joao Pedro i po chwili było już tylko 3:2. Więcej bramek jednak w tym meczu nie zobaczyliśmy i po zwycięstwie z głośników wybrzmiało Grazie Roma po raz ostatni w 2020.

AS Roma 3 : 2 Cagliari

11′ Veretout, 71′ Dzeko, 77′ Mancini – 59′ i 90+1′ (k.) Joao Pedro

Pozostałe wyniki:

Hellas Verona 1 : 2 Inter Mediolan

63′ Ilic – 52′ Martinez, 69′ Skirniar

AC Milan 3 :2 Lazio

10′ Rebic, 17′ Callhanoglu (k.) , 90+2′ Hernandez – 28′ Alberto, 59′ Immobile

Bologna 2 : 2 Atalanta

73′ Tomiyasu, 82′ Paz – 22′ (k.) i 23′ Muriel

SSC Napoli 1 : 1 Torino

90+2′ Insigne – 56′ Izzo

Sampdoria 2 : 3 Sassuolo

55′ Quagiarella, 84′ Keita – 2′ Traore, 56′ Caputo, 58′ Berardi

Spezia 1 : 2 Genoa

10′ Nzola – 16′ Destro, 73′ Criscito (k.)

Udinese 0 : 2 Benevento

0 – 9′ Caprari, 77′ Letizia