Krychowiak był bliski zmiany klubu. Temat może powrócić

Krychowiak

Grzegorz Krychowiak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Grzegorz Krychowiak w zeszłym sezonie pokazał się w Lokomotiwie z nieznanej dotąd strony. 10 bramek w sezonie to solidny dorobek. Szczególnie, gdy mówimy o defensywnym pomocniku. Niestety w bieżącym sezonie raczej nie pobije tego wyniku. Po zmianie trenera Krycha został wyraźnie cofnięty na boisku. Ponieważ nie spodobało się to piłkarzowi, wyraził chęć zmiany klubu. A i znalazł się chętny do zakontraktowania Polaka.

Grzegorz Krychowiak w świadomości kibiców to solidny defensywny pomocnik. Człowiek, który dobrze odbiera piłkę i potrafi ją odegrać. Jak się okazało na rosyjskich boiskach – Krycha może dać też całkiem wiele w ofensywie. Pod wodzą Jurija Siomina Polak zdołał pokazać się z innej strony. Ciąg na bramkę i odpowiednie umiejętności zaowocowały dziesięcioma trafieniami w sezonie. Niestety w maju bieżącego roku Siomin został zwolniony a jego miejsce zajął Marko Nikolic. Serb zdecydował, że pomocnik ma skupiać się na pracy w defensywie. Miało się to nie spodobać piłkarzowi, który wyraził zainteresowanie zmianą klubu. Sytuacja doprowadziła do konfliktu między szkoleniowcem a zawodnikiem.

Sprowadzić Krychowiaka chce inny rosyjski gigant – Zenit Sankt Petersburg. Podobno pod koniec okna transferowego Zenit wyraził chęć kupna polskiego piłkarza, jednak było zbyt późno na przygotowanie konkretnej oferty z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Eurosport donosi jednak, że nie było to ostatnie słowo ze strony mistrza Rosji. Zarówno zawodnik jak i klub nie wykluczają, że do transferu dojdzie zimą. Krychowiak miał powiedzieć, że jest chętny do zmiany klubu zimą, o ile do tej pory nie zmieni się sytuacja w klubie.

Grzegorz Krychowiak w trwającym sezonie zagrał w 13 spotkaniach. W 10 spotkaniach rosyjskiej Priemjer-Ligi zdołał dwukrotnie zdobyć bramkę. Dla moskiewskiego Lokomotiwu Krycha gra od lipca 2018, kiedy to dołączył tam na zasadach wypożyczenia z Paris Saint Germain. W 2019 roku został wykupiony za 12 milionów euro. Niemal od początku swoich występów na rosyjskich boiskach Polak pokazywał się z dobrej strony. Dowodem na to jest choćby fakt, że w ubiegłym sezonie został okrzyknięty najlepszym piłkarzem Lokomotiwu Moskwa.

źródło: Eurosport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.