Kontuzjowany Willi Orbán nie zagra z Urugwajem

Konrad Frąc

Willi Orbán jest niezaprzeczalnie filarem defensywy reprezentacji Węgier. Obrońca RB Leipzig z powodu urazu nie wystąpi w dzisiejszym towarzyskim meczu z Urugwajem, a także bardzo ważnym wtorkowym meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Walią.

Orbán urazu doznał jeszcze w spotkaniu Pucharu Niemiec. Mimo to został powołany do kadry Węgier z nadzieją, że zdoła się wykurować. Zaraz po przyjeździe na zgrupowanie przeprowadzono dodatkowe badania, które ostatecznie wykluczyły udział 26-letniego obrońcy w dwóch najbliższych spotkaniach.

A ich stawka jest niemała. Towarzyski mecz z Urugwajem, który zostanie rozegrany w Budapeszcie, jest bardzo prestiżowym starciem dla Węgrów, którzy po ostatnich latach kryzysu chcą odbić się od dna. Ale jeszcze istotniejszy wydaje się wtorkowy mecz kończący eliminację do Euro 2020. Starcie z Walią podopieczni Marco Rossiego prawdopodobnie będą musieli wygrać, by liczyć na wyprzedzenie Słowacji i zajęcie drugiego miejsca dającego awans do głównego czempionatu.

Na boisku kibice nie zobaczą Orbána, lecz polscy kibice w mig dostrzegą kilka polskich akcentów w kadrze Madziarów. Na oba spotkania powołany został zawodnik Legii Warszawa Dominik Nagy. Prócz niego, szansę na grę dzisiaj otrzymać może duet starych znajomych z Poznania – Dávid Holman i Gergő Lovrencsics. Z kadry wypadł pierwotnie powołany inny zawodnik Lecha Poznań, występujący obecnie w Dynamie Kijów Tamás Kádár. Węgierscy kibice mogą być zadowoleni z faktu, że do ich stolicy przyjechał Urugwaj w najmocniejszym zestawieniu. Wśród powołanych zawodników są przede wszystkim Fernando Muslera, Diego Godín, Luis Suárez czy Edinson Cavani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi