David Abraham ukarany za powalenie trenera rywali

sky.sport.de

David Abraham w ostatnich dniach był na ustach wszystkich kibiców niemieckiej Bundesligi jako sprawca jednego z większych skandali w ostatnich latach. Kapitan Eintrachtu Frankfurt w niedzielnym meczu powalił 54-letniego Christiana Streicha – trenera SC Freiburg. 33-letni obrońca został już ukarany zarówno przez klub, jak i niemiecką federację.

Był doliczonym czas niedzielnego spotkania, a Argentyńczyk pobiegł za piłką, która zmierzała już za linię boczną. David Abraham zamiast zatrzymać się, to postanowił wpaść z impetem w szkoleniowca rywali Christiana Streicha i uderzył go brakiem i 54-latek niebezpiecznie upadł na murawę. Natychmiast cała ławka gospodarzy zareagowała na to wydarzenie. Arbiter nie miał żadnych skrupułów i wyrzucił kapitana Eintrachtu Frankfurt z boiska.

Władze Eintrachtu Frankfurt uprzedziły oficjeli niemieckiej federacji i wygłosili komunikat o karze dla Abrahama. Prócz ciepłych słów otuchy zawarto informację o grzywnie w wysokości 35 tysięcy euro. W ślad za tym komunikatem poszły gorzkie słowa krytyki dotyczące wysokości grzywny.

Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) wykluczyła Abrahama z gry do końca rundy jesiennej – 33-latek został zawieszony na siedem tygodni, w związku z czym ominie go sześć spotkań w Bundeslidze. Z takiego werdyktu zadowolone nie są jednak władze Eintrachtu, które zapowiedziały odwołanie się od tej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi