David Abraham ukarany za powalenie trenera rywali

sky.sport.de

David Abraham w ostatnich dniach był na ustach wszystkich kibiców niemieckiej Bundesligi jako sprawca jednego z większych skandali w ostatnich latach. Kapitan Eintrachtu Frankfurt w niedzielnym meczu powalił 54-letniego Christiana Streicha – trenera SC Freiburg. 33-letni obrońca został już ukarany zarówno przez klub, jak i niemiecką federację.

Był doliczonym czas niedzielnego spotkania, a Argentyńczyk pobiegł za piłką, która zmierzała już za linię boczną. David Abraham zamiast zatrzymać się, to postanowił wpaść z impetem w szkoleniowca rywali Christiana Streicha i uderzył go brakiem i 54-latek niebezpiecznie upadł na murawę. Natychmiast cała ławka gospodarzy zareagowała na to wydarzenie. Arbiter nie miał żadnych skrupułów i wyrzucił kapitana Eintrachtu Frankfurt z boiska.

Władze Eintrachtu Frankfurt uprzedziły oficjeli niemieckiej federacji i wygłosili komunikat o karze dla Abrahama. Prócz ciepłych słów otuchy zawarto informację o grzywnie w wysokości 35 tysięcy euro. W ślad za tym komunikatem poszły gorzkie słowa krytyki dotyczące wysokości grzywny.

Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) wykluczyła Abrahama z gry do końca rundy jesiennej – 33-latek został zawieszony na siedem tygodni, w związku z czym ominie go sześć spotkań w Bundeslidze. Z takiego werdyktu zadowolone nie są jednak władze Eintrachtu, które zapowiedziały odwołanie się od tej decyzji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *