Reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią na AVIVA Stadium w Dublinie 1:1 i dalej jest liderem swojej grupy eliminacji EURO 2016.

Polacy wyszli na prowadzenie w 26′ minucie po dobrej, dwójkowej akcji Sławomira Peszki i Macieja Rybusa oraz błędzie obrony, co wykorzystał pomocnik FC Koeln. To spowodowało, że Biało-Czerwoni zaczęli czuć się pewniej i do końca pierwszej połowy zdołali utrzymać swoje prowadzenie. Po przerwie zaczęła bardziej przyciskać drużyna Irlandii. Dwukrotnie naszych ratował słupek – najpierw po strzale Aidena McGeady’ego, a potem Robbiego Keana. W końcówce doszło do kontrowersyjnej sytuacji, gdy to James McCarthy spoliczkował Sebastiana Milę, ale zobaczył tylko żółtą kartkę. Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się w doliczonym czasie gry. Po rzucie rożnym doszło do sporego zamieszania pod bramką Łukasza Fabiańskiego i najlepiej odnalazł się w tej sytuacji rezerwowy Shane Long, który strzelił bramkę na wyrównanie.

Polska dalej będzie liderem swojej grupy i wciąż nie przegrała w obecnych eliminacjach. Kolejny mecz 4 czerwca w Warszawie z Gruzją. Nie zagra w nim za kartki Kamil Glik.

Irlandia – Polska 1:1 (0:1)
0:1 Peszko 26′