I liga: Hit dla Bełchatowa, zmiana lidera

facebook.com/gksbelchatow1977

W hicie piątej kolejki I ligi GKS Bełchatów wygrał na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz 2:1 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Podopieczni Rafała Ulatowskiego pokazali charakter i grę do ostatniego gwizdka sędziego.

Goście już w szóstej minucie objęli prowadzenie, które bardzo długo się utrzymywało. Na początku spotkania Szymon Lewicki wykorzystał bierną postawę obrońców gospodarzy i z trzech metrów umieścił piłkę w siatce. Dla napastnika gości była to już trzecia bramka. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Sportowej długo czekali na bramkę wyrównującą, ale jak już padła, to tzw. “stadiony świata”. Swojego debiutanckiego gola w tym sezonie długa będzie wspominał Paweł Zięba. Cztery minuty później gospodarze cieszyli się z prowadzenia po bramce Giereszewskiego, dla którego była to druga bramka w sezonie.

Warto odnotować, że w tym spotkaniu grało czterech obcokrajowców. W barwach gospodarzy wystąpiło dwóch Czechów, a w ekipie goście Bułgar i obywatel Czarnogóry.

26.08, 17:30 GKS Bełchatów – Zawisza Bydgoszcz 2:1 (0:1)
0:1 – Szymon Lewicki (6′)
1:1 – Paweł Zięba (82′)
2:1 – Hieronim Gierszewski (86′)
żółte kartki: Lukas Kuban (Czech) – Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski

GKS: Maciej Krakowiak – Piotr Witasik, Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Lukas Kuban, Łukasz Wroński, Patryk Rachwał, Marcin Flis (66′ Jakub Serafin), Hieronim Gierszewski, Bartłomiej Bartosiak (74′ Dawid Flaszka), Szymon Stanisławski (62′ Paweł Zięba)

Zawisza: Łukasz Sapela – Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Blazo Igumanović, Kamil Drygas, Maciej Kona, Jakub Smektała (75′ Arkadiusz Gajewski), Wasił Panajotow, Jakub Łukowski (58′ Kamil Żylski), Szymon Lewicki