I liga: Podział punktów w Kluczborku, Chojniczanka wygrywa w Katowicach

własne

W pierwszych spotkaniach 5. kolejki I ligi MKS Kluczbork zremisował na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec 1:1, a Rozwój Katowice poległ Chojniczance 1:3.

Prowadzenie dla goście w 34. minucie dał Jakub Arak. Dla 20-letniego napastnika jest to drugie trafienie w tym sezonie. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Sebastian Deja. Dla 23-letniego pomocnika było to premierowe trafienie.

26.08, 17.00 MKS Kluczbork – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)
0:1 – Jakub Arak (34′)
1:1 – Sebastian Deja (90+’)
żółte kartki: Arak, Matusiak (obaj Zagłębie)

W drugim spotkaniu, które zostało rozegrane o godz. 17.00 wszystkie bramki padły w drugiej części gry. Sześć minut po zmianie stron prowadzenie gościom dał Andrzej Rybski (druga bramka w sezonie). W 64. minucie na 2:0 podwyższył Łukasz Kosakiewicz (pierwsza bramka w sezonie), który na boisku pojawił się siedem minut wcześniej. W 78. minucie goście po bramce Tomasza Mikołajczaka (pierwsza bramka w sezonie) prowadzili już 3:0. Honorową bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry strzelił Patryk Kun. Dla 20-letniego pomocnika, który pojawił się na boisku od 46. minuty była to pierwsza bramka w sezonie.

26.08, 17.00 Rozwój Katowice – Chojniczanka 1:3 (0:0)
0:1 – Andrzej Rybski (51′)
0:2 – Łukasz Kosakiewicz (64′)
0:3 – Tomasz Mikołajczak (78′)
1:3 – Patryk Kun (90+’)
żółte kartki: Winiarczyk – Grzelak, Lisowski