Wigry liderem 1.ligi! W Grudziądzu i Nowym Sączu na remis

własne

Piłkarska środa z 1.ligą. Dzisiaj na fotel lidera wskoczyły Wigry Suwałki po zwycięstwie nad Arką. Remisowo było w Grudziądzu i Nowym Sączu. W tych obydwu miastach padł wynik 1:1. Odpowiednio z Dolcanem Ząbki i Chrobry Głogów

Sandecja Nowy Sącz pokonała na własnym obiekcie Chrobry Głogów. Pierwsze trafienie padło dla gospodarzy w 39 minucie. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Arkadiusz Aleksander. W 58′ minucie za brutalny faul, prostą nogą dostał wprowadzony chwilę wcześniej, Damian Sędziak. Wydawało się, że gospodarze utrzymają wynik do końca spotkania, lecz w 77′ gola na wagę 1 punktu strzelił Damian Byrtek.

Sandecja Nowy Sącz 1:1 Chrobry Głogów

39′ Arkadiusz Aleksander (rzut kary) – 77′ Damian Byrtek

Sandecja: Ł. Radliński – M. Makuch (56′ M. Bartków), D. Szufryn, P. Szarek, B. Sobotka, B. Dudzic, M. Nather, G. Baran, O. Tarasenko(62′ S. Szczepański), M. Małkowski, A. Aleksander (79′ J. Ctvrtnicek) – Trener: Robert Kasperczyk

Chrobry: K. Szymański – M. Michalec, D. Byrtek, Ł. Bogusławski, A. Samiec, D. Kościelniak, M, Gąsior (70′ M. Hałambiec), S. Drewniak, B. Machaj (46′ D. Sędziak), W. Hudyma, M. Górski (93′ K. Ziemniak) – Trener: Ireneusz Mamrot

Żółte kartki:

14′ Marcin Makuch, 53′ Maciej Małkowski, 75′ Dawid Szufryn – 68′ Wołodymyr Hudyma

Czerwone kartki:

58′ Damian Sędziak

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Stadion: im. Władysława Augustynka, Nowy Sącz

Pół godziny później na boisko wybiegły jedenastki Arki Gdynia i Wigier Suwałki. Gospodarze chcieli zmazać plamę po ostatnim spotkaniu z zespołem z Podlasia. Do przerwy było bez goli. W drugiej połowie zupełnie nie szło drużynie Grzegorza Nicińskiego. Potwierdzeniem tego były dwie bramki Wigier Suwałki. Pierwszą trafił w 56′ Jakub Bartkowski z rzutu karnego, a drugi padł po strzale Kamila Adamka. Dzięki temu zwycięstwu, piłkarze Zbigniewa Kaczmarka wspięli się na fotel lidera.

Arka Gdynia 0:2 Wigry Suwałki

56′ Jakub Bartkowski (rzut karny), 71′ Kamil Adamek

Arka: K. Jałocha – P. Stolc, K. Sobieraj, M. Marcjanik, M. Warcholak, R. Yussuff (78′ P. Wojowski), A. Łukasiewicz, M. Nalepa (57′ G. Tomasiewicz), M. Renusz (57′ P. Abbott), M. da Silva, R. Siemaszko – Trener: Grzegorz Niciński

Wigry: H. Zoch – J. Bartkowski, A. Karankiewicz, T. Jarzębowski, A. Bogusz, M. Żebrowski, B. Kalinkowski, M. Rafalskis (9′ P. Ruszkul), M. Tarnowski, Ł. Moneta (81′ B. Biel), D. Makaradze (58′ K. Adamek) – Trener: Zbigniew Kaczmarek

24′ Michał Nalepa, 67′ Marcin Warcholak, 87′ Paweł Abbott, 91′ Marcus da Silva – 58′ Adrian Karankiewicz, 70′ Artur Bogusz, 91′ Piotr Ruszkul

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Stadion: Miejski, Gdynia

Kolejny mecz odbył się w Grudziądzu. Miejscowa Olimpia podejmowała Dolcan Ząbki. Do przerwy obyło się bez bramek. Wszystkie gole padły w drugiej części spotkania. Pierwszego strzelili gospodarze w 52′. Autorem tego trafienia jest Donald Djousse. W 76′ wyrównał Daniel Gołębiewski.

Olimpia Grudziądz : Dolcan Ząbki

52′ Donald Djousse – 76′ Daniel Gołębiewski

Olimpia: B. Fabiniak – P. Kowalczyk, M. Piter-Bućko, T. Lewandowski, M. Woźniak, W. Reiman, M. Smoliński (46′ K. Kurowski), A. Banasiak, M. Kaczmarek, F. Pawela (66′ A. Cieśliński), D. Djousse (74′ M. Łabędzki) – Trener: Tomasz Asensky

Dolcan: M. Kryczka – P. Klepczarek, P. Petasz, K. Wiktorski, M. Wieteska, A. Calderon (91′ B. Osoliński), D. Kądzior, S. Matuszek, D. Świerblewski (85′ A. Jagiełło), P. Tarnowski, M. Krzywicki (65′ D. Gołębiewski) – Trener: Dariusz Dźwigała

13′ Michal Piter-Bućko, 71′ Tomasz Lewandowski, 91′ Adam Cieśliński – 91′ Piotr Klepczarek

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Stadion: Miejski im. Bronisława Malinowskieg, Grudziądz