Fortuna 1. Liga: Kolejny mecz został przełożony

Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Już od jutra kibice będą mogli delektować się piłkarskimi emocjami, związanymi z 9. kolejką Fortuna 1. Liga 2020/21. Niestety, nie wszystkie spotkania zostaną rozegrane w “pierwotnym” terminie. Na oficjalnej stronie internetowej Resovii Rzeszów pojawił się dzisiaj komunikat o przełożeniu najbliższego pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec.

Cała sytuacja jest spowodowana dużą ilością pozytywnych wyników testów na obecność COVID-19 w ekipie ze Sosnowca. Pragniemy przypomnieć, że Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, jako “pierwszy” termin wyznaczył dzień siedemnastego października 2020 roku. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać nową datę wyżej wspomnianej rywalizacji. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ harmonogram gier w tym sezonie jest bardzo “wąski”. Wiele organizacji już teraz skarży się na bardzo napięty grafik rozgrywek ligowych oraz reprezentacyjnych.

Obie drużyny nie zanotowały dobrego startu w obecnej kampanii na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Beniaminek z województwa podkarpackiego na 24 możliwe punkty zgromadził ich tylko 4. Ostatnimi czasy w jego całej organizacji panowało wiele chaosu, między innymi, w kwestii stanowiska pierwszego trenera. O trzy punkty więcej ma team ze Śląska, ale to nie jest wielkie pocieszenie dla jego kibiców, którzy marzą o powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej. W elicie Sosnowiczan po raz ostatni oglądaliśmy w sezonie 2018/19. Zakończył się on dla nich bolesną degradacją sportową.

Źródło: oficjalna strona internetowa Resovii Rzeszów, Polski Związek Piłki Nożnej, własne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.