Fortuna 1. Liga: Kolejne wzmocnienie kadry GKS-u Bełchatów

Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

16 – tyle dni dzieli Nas od inauguracji rundy wiosennej na poziomie Fortuna 1. Liga 2020/21. Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że wspomniana runda zapowiada się na bardzo interesującą, między innymi z powodu małych różnic punktowych w tabeli. Każdy z klubów stara się szukać wszelkich sposobów na wzmocnienia, bądź uzupełnienia swoich zasobów. W tym aspekcie od swoich konkurentów nie różni się także GKS Bełchatów.

W zaciętej rywalizacji o utrzymanie w stawce będzie potrzebna solidna defensywa. Sztab szkoleniowy oraz organy zarządzające klubu podjęły decyzję o wypożyczeniu na nadchodzące zmagania w lidze Jakuba Staszaka. Osiemnastoletni zawodnik ostatnio próbował swoich sił w Stomilu Olsztyn. Dla “Dumy Warmii” w obecnej kampanii na zapleczu PKO BP Ekstraklasy rozegrał dziesięć pojedynków. Pomimo bardzo młodego wieku, piłkarza wcześniej mogliśmy także oglądać między innymi w KKS Kalisz. Tam miał szansę sprawdzić się na trzecioligowej arenie. W sezonie 2018/19 zanotował siedem występów. Pobyt w Bełchatowie powinien być znakomitą sposobnością na nabranie jeszcze większego doświadczenia w seniorskim futbolu.

Podopieczni Marcina Węglewskiego zajmują obecnie 15. pozycję w rozgrywkach. Nie mogą jednak oni spać spokojnie, ponieważ przewaga nad ostatnią Resovią obejmuje zaledwie pięć oczek (14;9 pkt). W osiemnastej serii gier, “Brunatnych” czeka potyczka z Górnikiem Łęczna. Rywal, który ma wielkie nadzieje na wywalczenie bezpośredniego awansu do Ekstraklasy. Drużyna Kamila Kieresia cechuje się między innymi szczelną obroną. Dowodzi temu mała ilość straconych goli, a mianowicie dwanaście.

Źródło: oficjalny serwis internetowy GKS-u Bełchatów, portal Transfermarkt, własne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *