Oficjalnie: Komisja Ligi ukarała Djordje Crnomarkovica i Ivana Vrabeca za niesportowe zachowanie

zaglebie.com

W środowe popołudnie w siedzibie głównej Ekstraklasy SA doszło do spotkania Komisji Ligi, która zajęła się sprawą brutalnego i zaplanowanego faulu Djordje Crnomarkovicia na Piotrze Pyrdole, w trakcie meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock – Zagłębie Lubin (2:0). Kary nie uniknął także drugi trener zespołu Ivan Vrabec, który nakłonił Serba do zachowania sprzecznego z duchem fair play. 

Treść oświadczenia Komisji Ligi: 

Komisja Ligi nałożyła kary po sytuacji, do jakiej doszło w trakcie meczu Zagłębie Lubin – Wisła Płock w 15. kolejce Ekstraklasy. Na zawodnika Zagłębia – Djordje Crnomarkovicia – nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Na asystenta trenera – Ivana Vrabeca – nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych. Na klub Zagłębie Lubin nałożono karę w wysokości 50 tysięcy złotych.

– Komisja Ligi uznała, że celem faulu na Piotrze Pyrdole było zdobycie czwartej żółtej kartki przez Djordje Crnomarkovica, czego konsekwencją byłaby obligatoryjne wykluczenie zawodnika z meczu z Lechem Poznań, z którego został wypożyczony – powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki. – Celem faulu było także wyczyszczenie konta kartkowego zawodnika, począwszy od 17. kolejki, co w przypadku środkowego obrońcy jest bardzo istotne – dodał przewodniczący.

– Komisja nie miała wątpliwości co do umyślności działania sprawcy i współsprawcy, czyli asystenta Ivana Vrabeca. Na nagraniach z meczu wyraźnie słychać do kogo zwraca się asystent i widać reakcję zawodnika na skierowany do niego okrzyk i gest. Ponadto, po otrzymaniu polecenia od asystenta trenera, a przed poważnym w skutkach faulem, zawodnik podjął dwie nieudane próby zdobycia żółtej kartki, faulując zawodników Wisły. Tym samym Komisja Ligi uznała, że klub, asystent trenera oraz zawodnik dopuścili się rażącego naruszenia norm moralno-etycznych w piłce nożnej, co skutkuje nałożonymi karami dyscyplinarnymi – powiedział Jarosław Poturnicki. – poinformowała Komisja Ligi w komunikacie.

Źródło: 90minut.pl, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *