EURO2016: Gospodarze grają dalej, Irlandia kończy mecz w osłabieniu

facebook.com/uefaeuro

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału Mistrzostw Europy Francja pokonała Irlandię 2:1 mimo, że do przerwy przegrywali. Wyspiarze od 66. minuty grali w dziesięciu.

Niespodziewanie już w trzeciej minucie po rzucie karnym Robbie Brady wyprowadził na prowadzenie Irlandczyków. Wyrównującą bramkę w 58. minucie zdobył Antoine Gierzmann. Trzy minuty później ten sam piłkarz ustalił wynik meczu na 2:1. 25-letni napastnik Atletico Madryt ma już na koncie trzy gole. Dodatkowo w 66. minucie Irlandia miała jeszcze gorzej, bowiem Duffy po obejrzeniu czerwonej kartki wyleciał z boiska.

O półfinał podopieczni Didiera Deschampsa zmierzą się z Anglią bądź Islandią.

26.06.2016, godz. 15:00 Francja – Irlandia 2:1 (0:1)