facebook.com/uefaeuro

W spotkaniu otwierającym zmagania w grupie F reprezentacja Węgier pokonała Austrię 2:0. Bramki dla Węgrów zdobyli: Adam Szalai oraz Zoltan Stieber. Austriacy kończyli mecz w dziesiątkę, a na boisku zobaczyliśmy dwóch piłkarzy z Ekstraklasy. Barw Madziarów bronili Tamas Kadar i Richard Guzmics.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła faworyzowana Austria. Najpierw potężne uderzenie Alaby z około 30 metrów wylądowało na słupku, później ten sam piłkarz strzelał już z pola karnego, lecz wprost w ręce Gabora Kiralya. Warta odnotowania jest sytuacja z 33 minuty, kiedy do Dragović faulował bez piłki węgierskiego piłkarza. Bramki oglądaliśmy w drugiej połowie. Świetną dwójkową akcję rozegrali Laszlo Kleinheisler i Adam Szalai. Ten pierwszy dogrywał, a ten drugi doszedł do sytuacji oko w oko z Almerem. Uprzedził austriackiego bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Cztery minuty po tej bramce, po raz kolejny nie odpowiedzialnie interweniował Dragović. Tym razem dopuścił się faulu w ataku i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grę rywali w osłabieniu wykorzystali Węgrzy w 87 minucie. Nemeth uruchomił długim podaniem Stiebera, który znakomicie wykończył akcję i ustalił wynik na 2:0.

W drugim spotkaniu tej grupy zmierzą się Portugalia z Islandią.

Austria – Węgry 0:2 (0:0), Matmut Atlantique (Bordeaux)

0:1 – Szalai 62′

0:2 – Stieber 87′

żółte kartki: Nemeth (Węgry)

czerwone kartki: Dragović (Austria) za dwie żółte

sędzia: C. Turpin (Francja)

Austria: Almer – Klein, Dragović, Hinteregger, Fuchs – Baumgartlinger, Alaba – Harnik (78. Schoepf), Junuzović (59. Sabitzer), Arnautović – Janko (65. Okotie)

Węgry: Kiraly – Fiola, Guzmics, Lang, Kadar – Gera, Nagy – Nemeth (89. Pinter), Kleinheisler (79. Stieber), Dzsudzsak – Szalai (69. Priskin)