Eliminacje Mistrzostw Europy 2020 – zasady rozgrywek

Goal.com


Losowanie Mistrzostw Europy 2020 odbędzie się w niedzielę drugiego grudnia w Dublinie.

 

W związku z rozpoczęciem cyklicznej imprezy Ligi Narodów, eliminacje do Mistrzostw Europy nieco się skomplikowały. Cztery drużyny wśród zwycięzców grup Ligi Narodów zagwarantują sobie awans podczas letnich finałów tychże rozgrywek. Jednocześnie, walka w eliminacjach będzie zażarta. Zdecydowaliśmy się przybliżyć format przemodelowanych rozgrywek UEFA. O składach danych koszyków informowaliśmy wcześniej.

 

Oto lista najważniejszych zasad:

  • Zostanie rozlosowanych dziesięć grup. Pięć z nich będzie zawierać pięć drużyn, pozostałe po sześć reprezentacji.

 

  • Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zagwarantują sobie występ podczas wyjątkowych Mistrzostw Europy rozgrywanych na całym kontynencie.

  • Wszyscy finaliści Ligi Narodów trafią do pięciozespołowej grupy, dzięki czemu reprezentacje będą miały dostępny czerwcowy termin na rozegranie finałów Ligi Narodów.

 

  • W przypadku grupy, gdzie jeden z uczestników zdobędzie awans poprzez wygranie dywizji Ligi Narodów i zajmie pierwsze lub drugie miejsce w grupie eliminacyjnej, wówczas premia awansu przypadnie na trzeci zespół.

 

  • Tylko dwaj gospodarze Euro 2020 mogą znaleźć się w jednej grupie eliminacyjnej. Dla przypomnienia, gościć europejski czempionat będą: Anglia, Szkocja, Irlandia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Holandia, Azerbejdżan, Dania, Węgry, Rumunia i Rosja.

 

  • Ze względów politycznych, Hiszpania nie będzie mogła zagrać z Gibraltarem, tak jak Kosowo nie wylosuje w grupie Serbii, ani Bośni i Hercegowiny.

 

  • Dwa kraje z zagrożeniem zimy może zagrać w jednej grupie. Do tych krajów należą: Białoruś, Estonia, Wyspy Owcze, Finlandia, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia, Rosja i Ukraina.

 

Eliminacje będą trwały od 21 marca 2019 do 19 listopada 2019.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.