Czesław Michniewicz

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza w rewanżowym meczu barażowym pokonała Portugalię (3:1) i awansowała do młodzieżowych mistrzostw europy.

– Na pewno jestem bardzo szczęśliwy. Trafiliśmy na bardzo trudnego rywala, w pierwszym meczu przegraliśmy i nikt nam właściwie nie dawał szans na awans. My jednak wierzyliśmy w to, że nasza drużyna potrafi sobie radzić w trudnych momentach – powiedział szczęśliwy po spotkaniu Czesław Michniewicz.

Biało-czerwoni do przerwy prowadzili 3:0, a w drugiej połowie bronili wyniku pokazując ogromny charakter, który drzemie w młodych chłopakach. – Rzadko się zdarza, by do przerwy prowadzić 3:0. Nam ta sztuka się udała i bardzo się z tego cieszę. Chciałbym w tym miejscu podziękować ludziom, którzy mi zaufali, na czele z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Cieszę się, że nie zawiedliśmy ich zaufania – mówił selekcjoner.

Młodzieżowe mistrzostwa europy odbędą się w przyszłym roku w dniach 16-30 czerwca na terenie Włoch oraz San Marino. Do turnieju zakwalifikowało się jedenastu uczestników, a wcześniej zapewniony udział mieli Włosi. Przyszłoroczne mistrzostwa będą kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio.

źródło: laczynaspilka.pl / własne