Eliminacje Euro U21: Polska wysoko przegrywa z Bułgarią

Reprezentacja Polski U21 przegrała z Bułgarią 0:3 w meczu 5. kolejki eliminacji Euro U21. Dla podopiecznych Czesława Michniewicza to pierwsza porażka w tych eliminacjach.

Podopieczni Czesława Michniewicza przed tym spotkaniem zajmowali pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem dzisięciu punktów, więc można było powiedzieć, że to biało-czerwoni byli faworytem. Gospodarze po czterech kolejkach byli na trzecim miejscu, a ich dorobek punktowy wynosił pięć oczek.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali Polacy. Patryk Klimala dostał prostopadłe podanie od jednego z kolegów, znalazł się w polu karnym i uderzył w stronę bułgarskiej bramki, zrobił to jednak za słabo i Daniel Naumov pewnie chwycił piłkę. Bramkarz reprezentacji Bułgari musiał bardziej wysilić się w 24. minucie, gdy kapitalnie interweniował po uderzeniu Marcina Listkowskiego. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy na listę strzelców mógł się wpisać Sebastian Walukiewicz, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował tuż nad bramką. Od 41. minuty do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, wtedy to w poprzeczkę strzelił Valentin Antov. Chwilę później Bułgarzy niestety wyszli na prowadzenie. Stanislav Ivanov podał w pole karne do Tonislava Yordanova, ten uderzył z pierwszej piłki i przy pomocy jednego z polskich obrońców skierował piłkę do brami. Do przerwy podopieczni Czesława Michniewicza przegrywali w Sofii 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie. Lachezar Kotev zagrał górą do Ivanaova, ten opanował piłkę, wyszedł sam na sam z Grabarą i pewnie wykorzystał okazję. Gola kontaktowego dla reprezentacji Polski mógł zdobyć Robert Gumny, jednak uderzył tuż obok bramki. Chwilę później Bułgaria zdobyła kolejną bramkę. Na samotny rajd zdecydował się Ivanov, minął Jana Sobocińskiego i pewnym uderzeniem pokonał polskiego bramkarza. Ten gol podłamał podopiecznych Czesława Michniewicza i w tym meczu już nie mieli dogodnych okazji do pokonania Naumova. Gospodarze już także wiedzieli, że mają dziś zdobyte trzy punkty więc wyhamowali swoje ataki.

Ten mecz był bez wątpienia najgorszym występem podopiecznych Czesława Michniewicza w tych eliminacjach, Bułgaria wielkiego meczu nie zagrała, ale wykorzystała błędy obrońców naszej reprezentacji i mogła sobie przypisać trzy punkty.