La Liga: Sąd odrzucił wniosek o przeniesienie meczu do USA!

Radość piłkarzy Atletico Madryt / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Grudniowe starcie pomiędzy Villarrealem, a Atletico Madryt odbędzie się na Estadio de la Ceramica – tak postanowił sąd apelacyjny, do którego została skierowana sprawa przez władze ligi. 

W komunikacie wydanym przez RFEF napisano, że sąd odmówił wydania nakazu federacji, by ta zgodziła się na przeprowadzenie grudniowego spotkania poza krajem. Nie zaprzestano jednak działaniom, które mają na celu przeniesienie jednego meczu ligowego do USA. Wstępny szacowany termin określany jest na początek lutego. Warto przypomnieć, że rok temu dążono by spotkanie Girony z Barceloną zostało rozegrane na Florydzie. Wtedy też Federacja stanęła na drodze ku temu.

RFEF została również oskarżona o nieuczciwą konkurencję co rozgrywania spotkań. Nie pozwalają przenieść meczu do Stanów Zjednoczonych, a sami rok temu zorganizowali Superpuchar w Maroku. Kilka dni temu zostało podpisane porozumienie na mocy którego kolejne trzy starcia o Superpuchar Hiszpanii mają odbyć się w Arabii Saudyjskiej. Za każdy rok Federacja dostanie 40. milionów euro. Warto wspomnieć, że nawet hiszpańska telewizja publiczna zbuntowała się w całej tej sytuacji i nie wykupiła praw do transmisji tych spotkań.

Warto przypomnieć również fakt, iż liga hiszpańska podpisała kontrakt z amerykańską firmą Relevent. Ma on trwać przez 15. lat, a także ma głównie na celu promować piłkę nożną, oraz rozgrywać tam spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.