Eliminacje Euro U21: Polska nie zagra w barażach

Reprezentacja Polski U21 przegrała z rówieśnikami z Niemiec 1:2 i zaprzepaściła szansę na awans na przyszłoroczne Euro. Naszą grupę wygrali dzisiejsi rywale, a w barażach zagra Izrael.

Biało-czerwoni mogą czuć duży niedosyt, bo zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie mieli więcej sytuacji od rywali, a tracili bramki w najmniej nieoczekiwanych momentach. Najpierw w 25. minucie Cezarego Misztę pokonał Youssoufa Moukoko, fatalny błąd popełnił Ariel Mosór, który zgrał za lekko futbolówkę, a zawodnik rywali to wykorzystał i mocnym uderzeniem dał prowadzenie Niemcom. Dzisięć minut później do remisu doprowadził Barotsz Białek i nadzieje biało-czerwonych ożyły.

W drugiej połowie podopieczni Macieja Stolarczyka mieli jeszcze więcej sytuacji, by objąć prowadzenie. Szczególnie Michał Skóraś, który zmarnował co najmniej dwie stuprocentowe okazje. Niestety te sytuacje musiały się zemścić i w 85. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Moukoko, tym samym zabijając nasze marzenia o barażach i udziale w przyszłorocznym Euro U21.