El. ME U-21 Pewne zwycięstwo z Gruzją i Polska zagra w barażach

Przed ostatnią kolejką eliminacji Polacy wciąż mogli liczyć na pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw europy rozgrywanych we Włoszech, jednak aby tak się stało musieli liczyć na potknięcie Duńczyków w ostatnim spotkaniu z Wyspami Owczymi przy jednoczesnym własnym zwycięstwie z Gruzją.

Polacy wtorkowe spotkanie w Gdyni zaczęli bardzo nerwowo i niefrasobliwie. W rezultacie już na początku meczu po błędach naszej drużyny w środku pola dwukrotnie szansę na pokonanie polskiego bramkarza miał Irakli Bughridze, jednak w obu sytuacjach na drodze stanął mu Kamil Grabara popisując się świetnymi interwencjami. Sytuacja na boisku zmieniła się diametralnie, gdy w 30. minucie spotkania drugą żółtą kartkę za faul na Stolarskim obejrzał Giorgiemu Kutsii i Gruzini resztę meczu musieli radzić sobie sobie w dziesiątkę.

Polacy stopniowo zyskiwali przewagę na murawie, jednak na pierwszą bramkę dla biało-czerwonych musieliśmy czekać aż do 52. minuty, gdy po strzale z dystansu Jagiełły piłkę do własnej bramki skierował Mikeltadze. Po bramce Polakom grało się łatwiej w 72. minucie wynik podwyższył Michalak po fantastycznym podaniu Szymańskiego.

Wynik meczu ustalił najlepszy strzelec tych eliminacji Dawid Kownacki w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy strzałem sprzed pola karnego zaskoczył gruzińskiego bramkarza.

W związku z wygraną Duńczyków z Wyspami Owczymi to zespół ze Skandynawii zdobył bezpośredni awans. Polacy o miejsce wśród dwunastu najlepszych drużyn kontynentu powalczyć będą musieli w barażach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi