El.ME U-17: Polska remisuje z Gruzją

uefa.com

Reprezentacja Polski do lat 17. zremisowała 2:2 z Gruzją w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy U-17.

Od początku meczu przewagę mieli Gruzini, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Karol Smajdor sfaulował w polu karnym Gjorgiego Gjulaszwiliego, a sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Zuriko Dewitaszwili. Biało-czerwoni szybko odpowiedzieli swoim rywalom. Michał Karbownik świetnie wycofał futbolówkę do Maika Nawrockiego, a ten pięknym strzałem w okienko pokonał bramkarza Gruzji. Ponad dziesięć minut później Gruzini znowu wyszli na prowadzenie. Marcel Lotka sfaulował w szesnastce Gjulaszwiliego i po raz drugi był rzut karny. Do piłki znowu podszedł Dewitaszwili i po raz kolejny nie dał szans Polskiemu bramkarzowi. Blisko bramki wyrównującej w doliczonym czasie był Bartosz Bida, ale jego strzał kapitalnie obronił Luka Kharsiladze.

Od początku drugiej połowy biało-czerwoni starali się wyrównać i udało im się wykonać to zadanie. Gola na 2:2 zdobył Mateusz Żukowski. Polacy mieli kilka szans by zdobyć zwycięską bramkę, ale byli nieskuteczni lub świetnie bronił Kharsiladze. Ostatecznie Polska zremisowała z Gruzją 2:2 w pierwszym

meczu drugiej rundy eliminacji Mistrzostw Europy U-17.

Gruzja U17 – Polska U17 2:2 (2:1)