El. Euro 2020: Włosi bez niespodzianek pokonują Armenię

Włosi nadal bez straty punktów w grupie J.

Leonardo Bonucci / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Mimo tego, że to Armenia zaczęła strzelanie w dzisiejszym meczu, to i tak nie zdołała urwać punktu Włochom.

Włosi do 5. meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 pochodzili w roli faworytów. Nie było się co dziwić, po 4. kolejkach komplet punktów – bilans bramkowy 13:1. Ich dzisiejsi rywali jak na razie 2 wygrane i 2 porażki. Zatem gdy w 11. minucie gospodarze otworzyli wynik, było to lekkim zaskoczeniem. Włosi popełnili błąd, którego mimo prób Nicolo Barella nie zdołał uratować. Piłkę przejął Tigran Barseghyan, swoim rajdem zapoczątkował kontrę i zgrał do Alexandra Karapetiana. Zawodnik rosyjskiego PFK Sochi popisał się kapitalnym strzałem z 16 metrów, przy którym Gianluigi Donnarumma nie miał szans.

Włosi długo nie czekali z odpowiedzią. Akcję bramkową rozpoczął Marco Verratti, który po udanym drybling podał piłkę do Emersona. Obrońca Chelsea wyminął obrońcę Armenii, dośrodkował w pole karne, a tam instynktem strzeleckim popisał się Andrea Belotti, które pewnie pokonał bezradnego bramkarza Ormian.

W doliczonym czasie pierwszej połowy strzelec pierwszej bramki dla reprezentacji Armenii opuścił boisko. Karapetian za uderzenie łokciem Leonardo Bonucciego dostał drugą żółtą kartkę i “Górnicy” musieli następne 45 grać w 10-tkę.

Jednak mimo osłabienia Ormianie dzielnie się bronili. Włosi wyszli na prowadzenie dopiero w 77. minucie. Po kapitalnym dośrodkowaniu Bonucciego bramkę głową zdobył Lorenzo Pellegrini.

Azzuri poszli za ciosem i już 3 minuty później ustalili wynik. Swoją drugą bramkę zdobył Andrea Belotti, który mimo ataków rywali pokonał bramkarza Armenii. Jednak owy bramkarz sporo mu w tym pomógł.

05.09.2019, eliminacje do Euro 2020, Stadion Republikański im. Wazgena Sarkisjana w Erywaniu (Armenia)

Armenia – Włochy 1:3 (1:1)

Karapetian 11′ – Belotti 28′,80′ Lo. Pellegrino 77′,

Armenia: Hayrapetyan – Hambardzumyan, Haroyan, Calisir, Hovhannisyan – Grigoryan (Hovsepyan 57′), Mkrtchyan – Barseghyan (Adamyan 57′), Mkhitaryan, Ghazaryan (Babayan 82′) – Karapetian

Włochy: Donnarumma – Florenzi, Bonucci, Romagnoli, Emerson – Verratti, Jorginho, Barella (Sensi 69′) – Chiesa (Lo. Pellegrini 61′), Belotti, Bernardeschi (Lasagna 83′)

Żółte kartki: Karapetian 26′, Ghazaryan 26′, Barseghyan 48′ – Verratti 26′, Barella 59′

Czerwone kartki: Karapetian 45+1′(druga ż.k.)

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy)