Pep Guardiola niezadowolony z zachowania Edersona

Ederson opowiedział o zachowaniu, którym mocno zdenerwował swojego trenera – Pepa Guardiolę.

manchestereveningnews.co.uk

Ederson opowiedział o zachowaniu, którym mocno zdenerwował swojego trenera – Pepa Guardiolę.

W zeszłym roku, gdy Manchester City prowadził trzy do zera ze Swansea do rzutu karnego dla Obywateli podszedł Gabriel Jesus, ale spudłował. Na szczęście do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Bernardo Silva i wpakował ją do siatki. Nie byłoby w tej sytuacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tuż po wskazaniu przez sędziego na jedenasty metr kibice zgromadzeni na trybunach skandowali, aby to właśnie Ederson został jej egzekutorem.

– Słyszałem, że krzyczą moje imię i nawołują do strzelenia karnego, ale Gabriel podszedł pierwszy. Niestety nie trafił, ale Bernardo dokończył dzieła. Myślę, że gdyby menedżer poprosił mnie o wykonanie tej jedenastki to bez problemu bym ją wykorzystał – powiedział po tamtym meczu brazylijski bramkarz.

– Nie wiem, czy poradziłbym sobie z rzutem wolnym, ale karne idą mi całkiem nieźle, zarówno te wykonywane technicznie, jak i siłowo. Mamy ustaloną hierarchię i jest ona dobra, ale w razie czego jestem do dyspozycji. Mam nadzieję, że to się wydarzy, bo lubię strzelać.

Brazylijczyk przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji narodowej i tak wspomina tę sytuację:

– Gdy zaczynałem grać w piłkę, lubiłem wykonywać karne, ale dziś już mi przeszło. Któregoś razu wygrywaliśmy bodajże 5-1 i kibice chcieli, abym podszedł do jedenastki. W mix-zonie zostałem zapytany o tę sytuację i odpowiedziałem, że chciałem ją wykonać. Guardiola był tym naprawdę wkurzony – powiedział 26-latek.

Warto dodać, że idolem bramkarza Manchesteru City jest Rogério Ceni. Golkiper, który wsławił się tym, że w swojej karierze w barwach São Paulo zdobył aż 131 goli. Ponadto, tylko jeden z nich nie padł po rzucie wolnym lub karnym. W 2005 roku natomiast udało mu się trafić do siatki 21 razy w 75 występach.

źródło: manchestereveningnews.co.uk


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *