Czerczesow trenerem Spartaka Moskwa?

bbc.co.uk

Spartak Moskwa zwolnił ostatnio trenera. Massimo Carrera był szkoleniowcem klubu przez ponad dwa lata. Jego miejsce miałby zająć były trener Legii Warszawa, a obecnie selekcjoner reprezentacji Rosji Stanisław Czerczesow.

Obecny sezon nie należy do najlepszych w wykonaniu Spartaka. Zespół, który miał bić się o mistrzostwo, obecnie znajduje się na 7. miejscu w tabeli Premier Ligi. W ostatni weekend zawodnicy Carrery przegrali z Arsenałem Tuła 2:3 i niedługo po zakończeniu spotkania ukazała się informacja o zwolnieniu Włocha z funkcji trenera moskiewskiego zespołu. Tymczasowo na ławce trenerskiej zasiądzie Raul Riancho. Hiszpan nie ma jednak zbyt dużego doświadczenia i wydaje się być tylko chwilowym rozwiązaniem. Spartak rozpoczął już poszukiwania nowego trenera i wiele wskazuje na to, że następcą Carrery może zostać Stanisław Czerczesow.

Obecny selekcjoner reprezentacji Rosji bardzo często pojawia się na meczach klubu ze stolicy. Dziennikarze uważają, że to za sprawą rozmów, jakie były szkoleniowiec ma prowadzić z działaczami Spartaka. Czerczesow nie porzuciłby jednak posady trenera kadry narodowej, a miałby połączyć obie funkcje. Takie rozwiązanie jest jednak skomplikowane, ponieważ wymagałoby zgody zarówno klubu jak i federacji. Jeśli rozmowy z obecnym selekcjonerem nie przyniosłyby skutku klub z Moskwy zwróci swoją uwagę na zagranicznych szkoleniowców. Na celowniku Spartaka znajdują się również Laurent Blanc i zwolniony ostatnio z AS Monaco Leonardo Jardim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi