Liga Mistrzów: Juventus zdobył “Teatr Marzeń”

juventus.com

Trwa 3. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. W grupie H na Old Trafford po latach powrócił Cristiano Ronaldo. Jego Juventus pokonał Manchester United 1:0.

W pierwszej połowie przyjezdni wyraźnie zdominowali rywali. Częściej tworzyli sobie sytuacje bramkowe, byli aktywniejsi przy piłce. “Czerwone Diabły” miały pojedyncze zrywy, ale kończyło się to zwykle mocno nieudolnie z ich strony. Za to Juventus wyszedł na prowadzenie w 17. minucie meczu. Akcję rozpoczął Cristiano Ronaldo, który świetnie dośrodkował z prawej strony. Nie zdołał oddać uderzenia Juan Cuadrado, ale do piłki dotarł Paulo Dybala, zdobywając tym samym czwarte trafienie w tym sezonie Ligi Mistrzów.

W drugiej połowie gospodarze ruszyli nieco odważniej. Podejmowali pressing i byli pod kilkukrotnie pod polem karnym przeciwnika. W 75. minucie szansę miał Paul Pogba, który z dystansu trafił w słupek. Jeszcze przed końcem szczęścia szukał Anthony Martial. Francuz znalazł sobie sporo miejsca na dwadzieścia metrów przed bramką i zdecydował się na strzał, który jednak był za słaby, by zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego. Juventus w drugiej części gry nieco przygasł. Pozwalał na więcej Manchesterowi, ale Ci tego nie wykorzystali.

Dzięki tej wygranej “Stara Dama” nadal ma komplet punktów i jest na czele tabeli.

Manchester United – Juventus 1:0 (1:0)

17′ Paulo Dybala

Manchester United: de Gea – Young (C), Lindelöf, Smalling, Shaw – P. Pogba, N. Matić – Rashford, Mata, Martial – Lukaku.

Juventus: Szczęsny – Cancelo (87. Costa), Bonucci, Chiellini (C), Aléx Sandro – Bentancur, Pjanić, Matuidi – Cuadrado (81. Barzagli), Dybala (78. Bernardeschi), Ronaldo.