Coppa Italia: Napoli w finale

W rewanżowym półfinale Coppa Italia SSC Napoli zremisowało z Interem 1:1. W pierwszym meczu podopieczni Gennaro Gattuso wygrali 1:0, więc to oni zagrają w wielkim finale.

W lepszej sytuacji przed meczem rewanżowym byli piłkarze Napoli, którzy pierwsze spotkanie wygrali 1:0 na Stadio Giuseppe Meazza i byli bliżej awansu do wielkiego finału, Inter jednak nie zamierzał łatwo się poddawać i chciał pójść po swoje.

Podopieczni Antonio Conte od początku meczu rzucili się do ataku i już w 3. minucie odrobili straty z pierwszego spotkania. Christian Eriksen dośrodkował z rzutu rożnego, nikt nie przeciął tej wrzutki, futbolówka zaskoczyła Davida Ospinę i fatalnie przeleciała mu pod nogami. Gospodarze przez dłuższy czas nie potrafili odpowiedzieć, ale w końcu udało im się strzelić w kierunku bramki Interu, Dries Mertens uderzył jednak bardzo niecelnie. Po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy prowadzenie mogli podwyższyć Nerazzurri, po główce Romelu Lukaku świetnie interweniował jednak Ospina. Swoją szansę na gola miał też Antonio Candreva, który celował pod poprzeczkę, ponownie skuteczną interwencją popisał się bramkarz Napoli. Chwilę później Kolumbijczyk zachował czujność, szybko wznowił grę do Lorenzo Insigne, zawodnik Napoli przedostał się w szesnastkę, wyłożył futbolówkę do Mertensa, a napastnik Napoli strzałem z pierwszej piłki pokonał Samira Handanoviča. Do przerwy więc Napoli mieliśmy remis 1:1.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Napoli mógł dać Insinge, lecz po przedryblowaniu obrońców, uderzył tuż obok słupka. Gola dla gości mógł zdobyć Alexis Sánchez, który zmienił Lautaro Martíneza, ale strzelił minimalnie obok bramki Ospiny. Chwilę później bramkarza Napoli po raz drugi mógł pokonać Eriksen, Duńczyk zdecydował się na kopnięcie z rzutu wolnego, jednak Kolumbijczyk świetnie interweniował. Przewaga podopiecznych Antonio Conte była coraz bardziej wyraźna i wydawało się, że gol dla Nerazzurri będzie kwestią czasu, w 82. minucie tuż obok bramki strzelił Victor Moses. W doliczonym czasie gry jeszcze gola próbował zdobyć Sánchez, lecz pewnie piłkę złapał Ospina i ostatecznie mecz zakończył się remisem, tym samym Napoli awansowało do finału Coppa Italia.

Przez większość spotkania to Inter był lepszą drużyną, Napoli powinno się cieszyć, że podopieczni Antonio Conte byli nieskuteczni, bo inaczej wynik tego meczu mógłby być inny.