Coppa Italia: Niespodziewana wygrana SPAL

W meczu 1/8 finału Coppa Italia Sassuolo przegrało z SPAL 0:2. Gole dla zwycięzców zdobyli Simone Missiroli i Lorenzo Dickmann.

W Sassuolo po cichu liczą na triumf końcowy w Pucharze Włoch. Dla SPAL te rozgrywki nie mają specjalnego znaczenia, ale im dalej zajdą, tym lepiej.

Na pierwszą groźną okazję musieliśmy poczekać do 14. minuty. Enrico Brignola minął obrońcę gospodarzy. Zdecydował się na strzał sprzed szesnastki, ale znacznie się pomylił. Sassuolo odpowiedziało uderzeniem Giacomo Raspadoriego w słupek. Ten sam gracz miał kolejną okazję w końcówce pierwszej połowy. Tym razem kapitalną obroną zatrzymał go Etrit Berisha. Do przerwy po średnim meczu mieliśmy remis bezbramkowy.

Początek drugiej połowy miał fatalny przebieg dla Sassuolo. Filip Đuričić brutalnie sfaulował Leonardo Sernicolę i po analizie VAR otrzymał czerwoną kartkę. Na domiar złego moment później padła bramka dla SPAL. Demba Seck podał pod bramkę, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił Simone Missiroli. W 58. minucie drużyna z Serie B odskoczyła na dwa gole. Marco D’Allesandro dośrodkował w szesnastkę. Świetnie z pierwszej piłki uderzył Lorenzo Dickmann i podwyższył prowadzenie gości. Sassuolo nie złożyło broni i próbowało grać ofensywnie. Mieli jednak duże problemy z przedostaniem się pod bramkę SPAL. Ich akcje kończyły się zazwyczaj rzutami różnymi, z których też nic nie wynikało. Ostatecznie nic się już w tym meczu nie zmieniło. SPAL wygrało 2:0, awansowało do ćwierćfinału Coppa Italia, gdzie zmierzy się z Juventusem.

Statystyki pokazują, że lepiej wyglądało Sassuolo. Problem jest jednak taki, że marnowali sytuacje, które mieli.. SPAL natomiast okazji miało niewiele, ale potrafili je wykorzystać.