Puchar Włoch: Juventus gromi Salernitanę na Allianz Stadium

Twitter.com/@juventusfc

Juventus nie dał cienia wątpliwości Salernitanie pokonując swojego rywala 6:1. Stara Dama w ćwierćfinale Coppa Italia zmierzy się z Frosinone.

Ostatni mecz 1/8 finału Pucharu Włoch miał zdecydowanego faworyta. Juventus i Salernitana znajdowały się na dwóch różnych biegunach tabeli ligi włoskiej. W pierwszych składach swoich drużyn zaprezentowali się dwaj reprezentanci Polski – Arkadiusz Milik i Mateusz Łęgowski.

Początek spotkania dla kibiców gospodarzy był jednak szokiem. Fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Federico Gatti, który praktycznie “asystował” przy golu Ikwuemesiego już w 1. minucie spotkania. Salernitana rozpoczęła spotkanie agresywnie, wysokim pressingiem co nie dało wymiernego rezultatu. Zawodnicy Juventusu wykorzystywali mnóstwo wolnego miejsca zostawianego przez zawodników Salerny. Bardzo skuteczne było wycofywanie piłki przez graczy “Starej Damy” na środek pola karnego przy akcjach ofensywnych. Tak padła bramka wyrównująca autorstwa Fabio Mirettiego. W 35. minucie Juventus wyszedł na prowadzenie po stałym fragmencie gry. Zgranie Danilo głową na dalszy słupek wykończył Andrea Cambiaso. Do przerwy wynik mógł być jeszcze wyższy ale Chiesa minimalnie chybił z dystansu, a Fabio Miretti w bliźniaczej akcji do tej z 12. minuty spotkania trafił zaledwie w Fiorillo.

Salernitana nie potrafiła odczytywać dośrodkowań graczy Juventusu. W 54. minucie swój duży udział przy bramce miał polski napastnik. Arkadiusz Milik uderzył mocno głową na bramkę strzeżoną przez Fiorillo. Bramkarz futbolówkę odbił przed siebie, a Daniele Rugani intuicyjnie wbił ją do siatki. Polak także był bliski asysty przy trafieniu na 4:1. Po jego rozegraniu strzał Kenana Yildiza został obroniony przez bramkarza, ale niefortunnie piłkę do własnej bramki wbił obrońca Dylan Bronn strzelając samobója. Końcówka spotkania to popisy indywidualne zawodników Bianconerrich. Kenan Yildiz dał radę przejść trzech obrońców i umieścił piłkę w siatce. Natomiast Timothy Weah ustalił wynik pięknym uderzeniem z dystansu.

04.01.2024, Puchar Włoch – 1/8 finału, Allianz Stadium (Turyn)

Juventus – Salernitana 6:1 (2:1)

Bramki: 12. Miretti (Cambiaso), 35. Cambiaso (Danilo), 54. Rugani, 75. Bronn (s.), 88. Yildiz (Danilo), 90+1 Weah (Locatelli) –  1. Ikwuemesi

Juventus: Perin  –  Danilo (C), Rugani, Gatti  –  Iling Junior (66. Weah), Rabiot, Locatelli, Miretti (76. Nonge Boende), Cambiaso (83. Kostić)  –  Milik (76. Vlahovic), Chiesa (66. Yildiz)

Salernitana: Fiorillo (C)  –  Daniliuc, Lovato, Bronn, Sambia  –  Maggiore (46. Bradaric), Łęgowski (76. Borelli), Ikwuemesi, Botheim (56. Simy), Thaouna (56. Sfait), Stewart (46. Gyomber)

Żółte kartki: 40. Maggiore (Salernitana)

Sędzia główny: Davide Ghersini (Włochy)