La Liga: Wysokie zwycięstwo Barcelony!

fcbarcelona.com

W sobotni wieczór na Visit Mallorca Estadi Mallorca podejmowała Barcelonę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dumy Kataloni 4:0. Na listę strzelców wpisali się Arturo Vidal, Martin Braithwaite, Jordi Alba oraz Leom Messi.

Początek spotkania pokazał nam kto tu jest faworytem i jak dąży on do zdobycia kompletu punktów. Już w 2. minucie wynik otworzył Arturo Vidal, który wykorzystał dośrodkowanie od Jordiego Alby i pewnym strzałem pokonał bramkarza Mallorci. Prowadzenie podwyższył w 37. minucie Martin Braithwaite. Duńczyk świetnie odnalazł się w polu karnym i strzelił swoją debiutancką bramkę w barwach Barcelony. Warto zaznaczyć, że Quique Setien pozostawił go do końcowych minut.

Gospodarze mieli swoje szanse na gola, nie można było im odmówić chęci, woli walki. Jednakże brakowało im skuteczności co w dość pokaźny sposób prezentowała Barca. W 79. minucie Leo Messi posłał prostopadłe podanie do Jordiego Alby, a ten bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się również sam Argentyńczyk.