Copa America: Dramat Urugwaju, Wenezuela i Meksyk w ćwierćfinale

W grupie C znamy już drużyny, które zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. To Wenezuela, która wygrała z Urugwajem 1-0 oraz Meksyk, zwyciężając 2-0 z Jamajką. Po zaledwie dwóch meczach fazy grupowej pewne jest, że z turniejem pożegna się triumfator Copa America z 2011 roku !

Po porażce w pierwszym meczu z Meksykiem piłkarze Urugwaju, aby myśleć o awansie nie mogli sobie pozwolić na kolejną przegraną. Podopieczni Oscara Tabareza ponownie musieli sobie radzić bez Luisa Suareza, który nadal nie jest w pełni sił po kontuzji odniesionej w finale Pucharu Króla. Natomiast zawodnicy obecnie ostatniej drużyny w tabeli eliminacji mistrzostw świata – Wenezueli mieli szansę już dziś zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. Do realizacji tego celu potrzebne było zdobycie kompletu punktów.

W 36. minucie Alejandro Guerra zdecydował się na próbę przelobowania Fernando Muslery z bardzo dużej odległości, piłka odbiła się od poprzeczki, a najszybciej dopadł do niej Salomon Rondon i wpakował ją do siatki. W drugiej połowie piłkarze Urugwaju grali coraz bardziej ofensywnie, ale kreowanie dogodnych sytuacji do zdobycia gola przychodziło im z dużą trudności. W 90. minucie Edinson Cavani mógł doprowadzić do remisu. Po podaniu od Lodeiro napastnik Paris Saint-Germain uwolnił się od obrońcy i znajdując się w polu karnym na wprost bramki fatalnie przestrzelił. W ostatniej minucie Wenezuela mogła podwyższyć wynik spotkania. Muslera, który powędrował w pole karne przeciwnika nie zdążył wrócić do własnej bramki, ale Otero nie potrafił tego wykorzystać.

W drugim meczu tej grupy Meksyk pokonał Jamajkę 2-0 (1-0). Pierwsza bramka padła w 18. minucie, po dośrodkowaniu Jesusa Manuela Corony, bramkę po uderzeniu głową zdobył Chicharito. Jamajczycy stworzyli sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale byli bardzo nieskuteczni. W 81. minucie wynik podwyższył Peralta, który trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku zmieniając zdobywcę pierwszego gola – Chicharito.

W ostatniej kolejce grupowej Urugwaj zmierzy się z Jamajką, natomiast Meksyk zagra z Wenezuelą, a stawką tego meczu będzie zajęcie pierwszego miejsca w grupie C.

Urugwaj 0-1 Wenezuela (0-1)

Bramka: 36’ Rondon

Urugwaj: Muslera – Maxi Pereira, Gimenez, Godin, Silva – Arevalo Rios, Sanchez (78’ Lodeiro), Gonzalez (80’ Carujo Diaz), Ramirez (73’ Rolan) – Stuani, Cavani

Wenezuela: Hernandez – Rosales (8’ Gonzalez), Angel, Vizcarrondo, Feltscher – Guerra, Rincon, Figuera (79’ Otero), Penaranda – Rondon (78’ Seijas), Martinez

Żółte kartki: Martinez, Figuera, Seijas (wszyscy Wenezuela)

Sędzia: Patricio Loustau (Argentyna)

Meksyk 2-0 Jamajka (1-0)

Bramki: 18’ Chicharito, 81’ Peralta

Meksyk: Ochoa – Duenas (72’ Molina), Araujo, Y. Corona, Moreno – Herrera, Marquez, Layun – Jimenez, Chicharito (78’ Peralta), J. Corona (63’ Lozano)

Jamajka: Blake – Mariappa, Morgan, Taylor, Watson – McCleary, Williamson (77’ Orgill), Hector, McAnuff (62’ Binns) – Barnes, Donaldson