Były selekcjoner Rosji: Po prostu bali się nas, decyzja pozostaje na ich sumieniu

Reprezentacja Polski

englandfootball.com


W rosyjskiej propagandzie wciąż kontynuowana jest retoryka o strachu Polaków przed zmierzeniem się z Rosjanami w półfinale baraży. – Po prostu się bali – przyznał Oleg Romancew.

Jesteśmy na mundialu w Katarze. Dla tego pokolenia to ostatnia okazja, by osiągnąć sukces, o którym będziemy przypominać. Rosja miała być pierwszą przeszkodą do awansu, ale ich udział został wykluczony przez wojnę, jaką wywołali w Ukrainie.

W Rosji nie mogą pogodzić się, że Polacy po inwazji na naszych sąsiadów odmówili meczu, nawet na neutralnym terenie. – To przejaw największego braku szacunku dla piłki nożnej, w której wszystko zawsze rozstrzyga się tylko w uczciwej walce na boisku. Wyobraź sobie, że wszedłeś do gry, wyciągnąłeś rękę na powitanie, a w odpowiedzi przeciwnik uderza poniżej pasa. Jeśli chodzi o ludzi, którzy podjęli tę decyzję, pozostaje ona na ich sumieniu – uważa Romancew na łamach “Sport-Expressu.ru”, cytowany przez “meczyki.pl”.

Były selekcjoner Sbornej zarzuca Polakom porzucenie uczciwej walki i weszli na drogę zakulisowych kombinacji i intryg. – W końcu mogliby rozegrać z nami mecz na neutralnym boisku i przekonać się, kto jest bardziej godny biletu na mundial. Ale po co kusić los, skoro można gadać i się prześlizgnąć? Po prostu się bali – przekonuje.

źródło: meczyki.pl /


Jan Tomaszewski: Mam ogromną satysfakcję, że Siwy Bajerant popełnił błąd odstawiając Szymańskiego


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.