W pięciu sobotnich spotkaniach 5. kolejki niemieckiej Bundesligi padło siedem bramek. Dwie z nich zobaczyli kibice zgromadzeni na Volkswagen Arena, gdzie VFL Wolfsburg pokonał Herthę Berlin 2:0. W dzisiejszych meczach zagrał tylko jeden reprezentant Polski.

W najciekawszym sobotnim meczu 5. kolejki Bundesligi VFL Wolfsburg pokonał Herthę Berlin 2:0. Obie bramki padły w drugiej części gry, a ich autorem został Bas Dost. 26-letni napastnik Holandii na swoim koncie ma już cztery trafienie w bieżącym sezonie. Mistrz Niemiec, Bayern pod nieobecność kontuzjowanego kapitana reprezentacji Polski pokonał na wyjeździe beniaminka z Darmstadt 3:0 i został liderem rozgrywek. W jedynym meczu, gdzie nie zobaczyliśmy bramek był mecz w Hamburgu. Trzecia drużyna z ubiegłego sezonu, Borussia Monchengladbach doznała piątej porażki. Tym razem “Źrebaki” musiały uznać wyższość drużynie z Kolonii. W barwach gospodarzy pełne 90. minut zaliczył Paweł Olkowski.

19.09.2015, godz. 15.30 VFL Wolfsburg – Hertha Berlin 2:0 (0:0)
1:0 – Bas Dost (76′)
2:0 – Bas Dost (88′) – rzut karny

19.09.2015, godz. 15.30 Werder Brema – FC 04 Ingolstadt 0:1 (0:0)
0:1 – Moritz Hartmann (90+’) – rzut karny
czerwona kartka: Philipp Bargfrede (Werder) – 90+’

19.09.2015, godz. 15.30 SV 98 Darmstadt – Bayern Monachium 0:3 (0:1)
0:1 – Arturo Vidal (20′)
0:2 – Kingsley Coman (62′)
0:3 – Sebastian Rode (63′)
Łukasz Załuska (Darmstadt) – cały mecz na ławce rezerwowych
Robert Lewandowski (Bayern) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową

19.09.2015, godz. 15.30 1. FC Koeln – Borussia Monchengladbach 1:0 (0:0)
1:0 – Anthony Modeste (64′)
Paweł Olkowski (Koeln) – 90. minut. W tym czasie przebiegł 11,6 kilometra i wygrał 18 z 28 pojedynków.

19.09.2015, godz. 15.30 Hamburger SV – Eintracht Frankfurt 0:0