Rafał Augustyniak i Bartłomiej Pawłowski z asystami w Rosji i Turcji

Rafał Augustyniak i Bartłomiej Pawłowski przypominają o sobie. Obaj zamienili w tym okienku województwo dolnośląskiej na ligi wschodnie i obaj zanotowali dziś po asyście.

To był udany poniedziałek dla Bartłomieja Pawłowskiego i Rafała Augustyniaka. Obaj zaliczyli asysty w swoich klubach.

Rafał Augustyniak przed sezonem za 500 tysięcy euro zamienił Miedź Legnicę na grający w rosyjskiej Premjer Lidze FK Urał Jekaterynburg. Jak na razie świetnie wszedł w rosyjską ekstraklasę. Nie opuścił jak dotąd ani jednej minuty i w 7. meczach ma już 2 asysty. Najświeższą zdobył dziś – w wygranym 3:1 meczu z FK Soczi. Takim o to golazo popisał się Nikołaj Dimitrow.

Cały mecz na ławce Urału przesiedział Michał Kucharczyk. Były zawodnik Legii Warszawa jeszcze nie zadebiutował w nowym klubie. Jak na razie 2 razy ławka i 3 razy poza składem meczowym.

Rehabilitacja Gazisehiru

W pierwszym meczu beniaminek tureckiej ekstraklasy grał z Fenerbahce Stambuł. Żółte Kanarki po Gazisehirze Gaziantep przejechali się jak walec po świeżo wylanym asfalcie. Przy porażce 0:5 w pierwszym składzie beniaminka wystąpili Paweł Olkowski, Bartłomiej Pawłowski oraz znany z występów w Lechu Poznań Abdul Aziz Tetteh. W drugiej kolejce na Genclerbirligi tylko Ghańczyk zachował pierwszy skład. W 60. minucie na murawie pojawił się Pawłowski i asystował przy bramce na 4:1 dla Gazisehiru. Była to zarazem ostatnia bramka w tym spotkaniu. Olkowski w przeciwieństwie do byłego zawodnika Zagłębia Lubin nie pojawił się na murawie Gaziantep Arena.